Saturday, 18 July 2015
20 February 2020
خبرهای ورزشی

«پوما در جام‌جهانی ٩٨ علاوه بر لباس ۵ هزار یورو نیز به ایران داده بود»

2014 May 23

خبر / رادیو کوچه

 

امروز سومین سالگرد فوت «ناصر حجازی» است و «خداداد عزیزی» می‌گوید: ناصر خان… همیشه جایش خالی بوده هست. حتا وقتی بود، جایش خالی بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مهاجم سال‌های نه‌چندان دور فوتبال ایران، درباره رفتاری که با ناصرحجازی در فوتبال ایران شد، توضیح می‌دهد: من فکر می‌کنم با او رفتار خوبی نشد، چه زمانی‌که فوت کرد و چه زمانی‌که زنده بود. ناصرخان همیشه واقعیت‌ها را می‌گفت و به کسی باج نمی‌داد. او آدم رکی بود و حرفش را پوست کنده می‌زد. به خاطر همین خیلی‌ها از ناصرخان خوششان نمی‌آمد. او به هر کسی باج نمی داد. ناصرخان از کسی تعریف و تمجید نمی‌کرد، به خاطر همین خیلی‌ها با او دشمنی کردند.

عزیزی ادامه می‌دهد: متاسفانه الان که ناصرخان نیست خیلی‌ها از او تعریف‌و‌تمجید می‌کنند. همه شده‌اند دوستان او. اما زمانی‌که در قید حیات بود، همین دوستانش به او کم محبتی کردند.

khodadadazizi

خداداد عزیزی هم همواره صراحت لهجه داشته و شاید خیلی‌ها هم به همین خاطر او را دوست نداشته باشند. عزیزی در این‌باره می‌گوید: دو چیز در فوتبال هست که آدم‌های فوتبالی، غیر‌فوتبالی، سیاسی، سرشناس، ناشناس و… دنبالش هستند. اول شهرت و بعد پول. الحمداله من هر دو را دارم. هم شهرت دارم و هم از نظر مالی دستم به دهانم می‌رسد. برای همین نگران نیستم که بعدها ممکن است چه اتفاقی بیفتد. اصلن می‌خواهد چه شود؟ به من تیم ندهند؟ الان چند سال است نداده‌اند اتفاقی افتاده؟ یا می‌خواهند زیر‌آبم را بزنند. باشد بزنند. کار من فوتبال است و مردم به من محبت دارند، بقیه چیزها دیگر زیاد مهم نیست.

حتا بعد از مرگ ناصرحجازی رفتار خوبی با او نشد. بارها ساعت مراسم تدفین و دور آخر او عوض شد. خداداد هنوز این اتفاق‌ها را یادش نرفته است: یک عده می‌دانستند مردم چه‌قدر ناصرخان را دوست دارند. حتا پرسپولیسی‌ها او را از ته دل دوست داشتند. در فوتبال ما اسطوره‌کشی عادی شده است. به نظر من این چیزها عادی است. ما در زمان حیات هم اسطوره‌هایمان را می‌کشیم. اگر واقعن با صداقت مراسم را برگزار می‌کردند، اتفاق عجیب‌و‌غریبی می‌افتاد. مردم ناصرخان را خیلی دوست داشتند و حضورشان تاریخی می‌شد. اما انگار یک عده دوست نداشتند چنین مراسمی برگزار شود.

«احمدرضا عابدزاده» هم جزو چهره‌های محبوبی است که در فوتبال ایران به حقش نرسید. خداداد عزیزی این را تایید می‌کند و می‌گوید: ببینید اسطوره کشی هست دیگر. ما با امثال حجازی، دایی و عابدزاده بعد از خداحافظی چه رفتاری کردیم؟ برای دایی بازی خداحافظی گذاشتیم؟ او که این‌همه به فوتبال ما خدمت کرد. اگر شناسنامه فوتبال‌مان را ورق بزنیم «علی دایی» از نظر شهرت و کارنامه در فوتبال ایران اول است. حتا در آسیا هم او آن بالاهاست. دایی جایی بازی کرده که سطحش بالا بوده. با همین «کریم باقری» چه رفتاری کردیم؟ بازی خداحافظی‌اش را گذاشتیم در امارات که با شیخ‌های عرب خداحافظی کند؟ این یا عمدی بود یا سهوی و یا نابلد بودن کار.

p

حرف‌های آخر خداداد عزیزی هم درباره تیم‌ملی است و وضعیت این روزهایش: تیم‌ملی باید همین‌طور ادامه بدهد. به امید خدا بتوانیم تا جام‌جهانی با این اردوها آماده شویم. ولی به نظرم اگر تیم‌ملی بتواند در جام‌جهانی آبرومندانه بازی کند، کافی است حالا حذف زیاد مهم نیست. مردم هم قطعن این را می‌دانند و توقع زیادی از تیم‌ملی ندارند. قرار نیست بچه‌های ما 7،8 تا به هر تیم بزنند و صعود کنند. مردم این چیزها را درک کرده‌اند. امیدوارم فقط آبرومندانه بازی کنند.

او درباره وضعیت لباس‌های تیم‌ملی هم می‌گوید: من که پیراهن‌ها را ندیدم آب رفته باشد. ولی یادم هست در جام‌جهانی پوما به ما کلی لباس داد و 5 هزار یورو هم به فدراسیون فوتبال داد. ولی الان ما تنها تیمی هستیم که می‌خواهیم با آل‌اشپورت در جام‌جهانی بازی کنیم. این قرارداد را مسوولان فدراسیون فوتبال بسته‌اند و باید خودشان درباره‌اش حرف بزنند.

 

منچستر‌سیتی تولد را به توره تبریک نگفت تا او برود

روزنامه «دیلی‌میل» چاپ انگلیس در شماره جدید خود از احتمال جدایی «یحیی توره» از منچستر‌سیتی خبر داد.

روزنامه «دیلی میل» چاپ انگلیس در شماره جدید خود خبر از احتمال جدایی یحیی توره هافبک منچستر‌سیتی از این تیم انگلیسی داده بود و حتا خبر از احتمال بازگشت او به بارسلونا را در تابستان پیش‌رو می‌داد، اما به فاصله چند ساعت پس از اعلام این خبر و تعجب طرف‌داران سیتی دلیل اصلی این کار او مشخص شد!

toreh

«دیمیتری سلوک» مدیر برنامه‌های توره در این ارتباط گفته است: بزرگترین دلیلی که یحیی به خاطر آن می‌خواهد در تابستان پیش‌رو سیتی را ترک کند بی‌احترامی است که سران این باشگاه به او کردند. او خیلی ناراحت است که در روز تولدش هیچ پیام تبریکی از سوی سران و مسوولان سیتی برای او ارسال نشده است و حتا در سایت باشگاه هم به آن اشاره نشد. مسوولان سیتی از ما عذرخواهی کرده‌اند و علت این کار را فراموش کردن تاریخ تولد توره اعلام کردند اما این هرگز دلیل خوبی برای چنین کاری محسوب نمی‌شود.  توره ٣١ ساله در حال حاضر با حقوق هفتگی دویست‌وبیست هزار پوند در هفته یکی از پر در‌آمد‌ترین فوتبالیست‌های لیگ‌برتر محسوب می‌شود.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,