Saturday, 18 July 2015
26 May 2020
با اعلام دادسرای عمومی و انقلاب تهران

«صبح امروز، مه‌آفرید امیر خسروی اعدام شد»

2014 May 24

خبر / رادیو کوچه

در حالی که «مه‌آفرید خسروی» محکوم به اعدام، به دلیل به شرایط پرونده‌اش اولین روز اعتصاب غذای خود را می‌گذراند، صبح روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که سحرگاه ه سوم خرداد ۱۳۹۳ حکم اعدام وی در محل زندان اوین به اجرا در آمده است. 

بنابر اعلام دادسرای عمومی و انقلاب تهران، وی محکوم به اعدام به جهت «افساد فی الارض» از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش‌های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیر قانونی و هم چنین شرکت در پول‌شویی و پرداخت رشوه، بوده است. 

20140523_RK_Mah-Afarid

آقای خسروی پیشتر اعلام کرده بود به دلیل عدم رسیده‌گی به درخواست‌هایش و شرایط‌‌ اش در زندان اعتصاب غذا خواهد کرد. وی هم‌چنین به حکم صادره اعتراض کرده  که ایناعتراض در مرجع قضایی بررسی و مورد قبول واقع نشده بود. «مه‌افرید امیر خسوری» اهل رودبار گیلان بود و در شهریور ماه سال ۱۳۹۰ به جرم اختلاس مشهور به «اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی» دست‌گیر شد. گفته می‌شود او یکی از ثروتمند ترین افراد جهان محسوب می‌شده و فعالیت اقتصادی خود را از سال ۱۳۸۴ با تاسیس یک گاوداری از محل طرح‌های زودبازده آغاز کرده است. آقای خسروی در زمان دست‌گیری مجموعه‌ای از شرکت‌های تحت پوشش «توسعه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا» را که بالغ بر ۴۰ شرکت بوده است مدیریت می‌کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,