Saturday, 18 July 2015
05 June 2020
روبوسی با رییس ٨٣ ساله جشنواره کن

«ابراز تاسف لیلا حاتمی به دلیل روبوسی با ژیل ژاکوب»

2014 May 24

خبر / رادیو کوچه

 

«لیلا حاتمی»، هنرپیشه سرشناس و داور ایرانی جشنواره کن امسال، بابت دست دادن و روبوسی با ژیل ژاکوب، رییس ٨٣ ساله این جشنواره ابراز تاسف کرده است.

در نامه‌ای که خانم حاتمی آن را نوشته و «محمد رسول صادقی» مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ایران، روز شنبه سوم خرداد ماه، برای رسانه‌ها فرستاده، آمده است که او با تاکید بر «مقررات» (در ایران) در جشنواره کن حاضر شده است.

خانم «حاتمی»، در این نامه، با گفتن این‌که شرم دارد چنین توضیحاتی را ادا کند، اما از اینکه بوسیدن صورت «ژیل ژاکوب»، رییس ۸۳ساله آن جشنواره، ممکن است احساسات کسانی را در ایران جریحه دار کرده باشد، متاسف است.

Leila-Hatami

در نامه این هنرپیشه سرشناس ایرانی همچنین آمده است، در جشنواره همه مقررات را می‌دانستند و با همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد، اما «آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن، آخرین سال حضورش در فستیوال را می‌گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت  و از یاد بردن همه تاکیدات؛ که معمول این سن و سال است؛ ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد. مسلمن ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود».

انتشار تصاویر روبوس «لیلا حاتمی» با «ژیل ژاکوب» با واکنش و حملات لفظی برخی از مقام‌های ایرانی و محافل حکومتی روبه‌رو شده بود. از جمله معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران او را نکوهش کرده بود.

همچنین جمعی از دختران دانشجوی ایرانی متعلق به تشکلی با عنوان «دانشجویان حزب‌اله» با ارسال نامه‌ای به دادسرای فرهنگ و رسانه از لیلا حاتمی به دلیل روبوسی با رییس جشنواره فیلم کن، شکایت کردند.

مطالب مرتبط

شکایت جمعی از دختران دانشجوی ایران از لیلا حاتمی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,