Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
به دلیل دست داشتن در سانسور

«استاندار سابق تهران در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت»

2014 May 24

خبر / رادیو کوچه

 

«مرتضا تمدن»، استاندار سابق تهران، که پس از روی کار آمدن «حسن روحانی» از سمت خود برکنار شد،به دلیل دست داشتن در سانسور و دیگر فعالیت‌های ضد آزادی بیان و آزادی تجمع شهروندان ایرانی در فهرست تحریمی وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت.

در بیانیه‌ای که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز جمعه، بیست و سوم ماه می، منتشر کرد، آمده‌ است که براساس این تصمیم جدید، تمامی دارایی‌های مرتضا تمدن در ایالات متحده یا دارایی‌هایی از او که در اختیار شهروندان آمریکایی است مسدود شده و معامله شهروندان آمریکایی با او ممنوع اعلام شده‌ است.

بنابر این بیانیه که بر روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده، علاوه بر این هر گونه فرد حقیقی یا حقوقی که در کمک مادی یا دادوستد بانکی با مرتضا تمدن دست داشته باشد نیز با تحریم‌های آمریکا علیه خود مواجه خواهد شد.

mortezatamadon

این بیانیه به این دلیل صادر شده است که «مرتضا تمدن»، که در زمان اعتراضات به نتایج انتخابات سال ۸۸استاندار تهران و رییس شورای تامین امنیت این استان بود و از اختیارات خود برای سانسور علیه شهروندان استفاده کرده‌ است.

در این بیانیه همچنین آمده‌ است که «مرتضا تمدن شخصن در اذیت و آزار مهدی کروبی و میرحسین موسوی، رهبران مخالفان سیاسی در ایران، دست داشته‌ است».

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود افزوده است: «علاوه بر این وی در سال ۲۰۱۲از موقعیت خود استفاده کرده و دستور قطع ارتباطات تلفن‌های همراه را در جریان تظاهرات‌ها داد تا از این طریق با ارعاب شهروندان ایرانی صدای آنها را خاموش سازد.»

در این بیانیه از قول «دیوید کوهن»، معاون وزیر در امور تروریسم و اطلاعات مالی، آمده‌ است: «ایالات متحده علاقه‌مند است که برای مردم ایران فرصتی فراهم شود تا بتوانند از حقوق جهان‌شمول خود بهره بگیرند.»

وی افزوده‌ است که «دولت آمریکا هم‌چنان به تلاش‌های طولانی‌مدت خود برای مقابله با سانسور مردم ایران توسط حکومت ایران ادامه می‌دهد».

مطالب مرتبط

نود درصد تحریم‌ها ربطی به نقض حقوق‌بشر در ایران ندارد

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,