Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
توسط بنياد جهانی آيت‌اله شیرازی

«پیگیری رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی از سوی آیت‌اله شیرازی»

2014 May 27

خبر / رادیو کوچه

 

منابع خبری نزدیک به بنیاد جهانی «آیت‌اله شیرازی» در واشینگتن گزارش داده‌اند، این مرجع تقلید شیعه کمیته‌ای سه نفره را مامور رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی وتفقد از خانواده‌های آنان کرده است.

از جمله ماموریت‌های این کمیته سه نفره، برقراری ارتباط با خانواده‌های زندانیان سیاسی در ایران، تفقد از آنان و ارایه کمک  به آنان تعریف شده است.

مشکلات اقتصادی و مالی خانواده‌های زندانیان سیاسی به ویژه پس از حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ٨٨ در ایران همواره یکی از دغدغه‌های زندانیان بوده است.

shiawaves-www.shirazionline.org652

یک عضو فعال دفتر این بنیاد که در واشنگتن فعالیت دارد درگفت‌وگو با بنیاد دیدگاه نو با اشاره به این دغدغه‌ها، ایده تشکیل این کمیته را به زمانی بسیار دورتر از مسایل ٨٨ و به سال‌های دهه هفتاد پیوند می‌دهد و بنیانگذار آن‌را مرجع فقید آیت‌اله «سید محمد شیرازی» و پس از دستگیری‌های گسترده اطرافیان ایشان در آن دوران و محصول ارتباط هواداران ایشان با زندانیان سیاسی و آگاهی آنان از وضعیت نابسامان خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌داند.

وی، ضمن اشاره به فعال‌تر شدن این کمیته پس از انتخابات ٨٨، یکی از اهداف این کمیته را بهبود شرایط زندانیان سیاسی و استیفای حقوق اساسی زندانیان مصرح در قانون و شرع می‌داند.

این عضو دفتر بنیاد «آیت‌اله شیرازی»، با اشاره به دستور اکید این مرجع تقلید مبنی بر ضرورت رسیدگی به وضعیت خانوده‌های زندانیان سیاسی، با اشاره به مسوولیت حکومت در این‌باره، عدم اقدام حکومت در این‌باره را توجیه‌گر بی‌مسوولیتی دیگر نهادهای اجتماعی از جمله نهادهای مدنی دینی از جمله حوزه‌های علمیه و مراجع تقلید نمی‌داند.

این بنیاد از سال ٢٠٠١ با گشایش دفتر واشنگتن وایجاد روابط باسازمان‌هاى حقوقى وانسانى فعال‌تر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,