Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در شهر کرمان

«ویروس کرونا اولین قربانی خود را در ایران گرفت»

2014 May 30

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد مهدی گویا»، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد روز پنج‌شنبه هشتم خرداد ماه، در شهرستان کرمان یک نفر به علت ابتلا به ویروس عفونتی تنفسی کرونا درگذشت.

این ویروس که تا کنون در عربستان سعودی باعث مرگ بیش از یک‌صد و شصت نفر شده است، در ایران به مرگ نخستین نفر منجر شده است.

«مهدی شفیعی» مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان روز چهارشنبه اعلام کرده بود، شش نفر در ارتباط با بیماری کرونا در کرمان بستری شدند که در دو مورد آن‌ها ابتلا به بیماری تایید شده و چهار نفر دیگر مشکوک به این بیماری هستند.

«مهدی شفیعی»، در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی ایران گفته بود: «دو بیماری که ابتلا به کرونا در آن‌ها تایید شده دو خواهر از یک خانواده هستند که در بررسی‌ها، با دو سه واسطه تماس مختلف با زائری که از حج برگشته بود، داشته‌اند.»

krona

خبرگزاری «مهر» نیز روز پنج‌شنبه در این رابطه به نقل از یکی از مسوولان بهداشتی کرمان گزارش داده است، موارد مشکوک به ابتلا به کرونا، افزایش یافته است.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران گزارش داده است، دکتر گویا علاوه بر مرگ یک نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، در عین حال از بیمار دومی سخن گفته است که از حال عمومی خوبی برخوردار و از بیمارستان مرخص شده است.

به گفته این مقام بهداشتی کسی که جان خود را از دست داده است «با وضعیت عمومی بسیار بدی به بیمارستان مراجعه کرده بود».

بنا بر گزارش‌ها منشاء بیماری «کرونا» عربستان سعودی است. این ویروس بر اثر تماس انسان با شتر انتقال پیدا کرده و زائران و مسافران مکه و مدینه برای نخستین بار آن را به دیگر کشورها به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه انتقال داده‌اند.

مطالب مرتبط

ویروس کرونا از عربستان به کرمان رسید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,