شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
28 August 2016
بورسیه غیرقانونی در دولت احمدی‌نژاد

«واکنش مجلس به ماجرای بورسیه غیرقانونی ۳هزار دانشجوی دکتری»

۱۳۹۳ خرداد ۱۰

خبر / رادیو کوچه

 

چند تن از نمایندگان مجلس ایران، در ادامه واکنش‌ها به ماجرای «بورسیه غیرقانونی ۳هزار دانشجوی دکتری» در دولت «محمود احمدی‌نژاد»، خواستار رسیدگی به تخلفات مدیری شده‌اند که به گفته آنان به‌صورت غیرقانونی به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده است.

«جواد هروی»، رییس کمیته آموزش عالی مجلس ایران، روز شنبه، دهمخرداد ماه، ضمن درخواست از قوه قضاییه به این موضوع، به خبرگزاری «خانه ملت»، وابسته به مجلس شورای اسلامی، گفته است: «هیچ شکی در آمارهای ارایه شده از سوی وزارت علوم مبنی بر تخلف دولت گذشته در بورسیه سه هزار دانشجوی دکتری بدون در نظر گرفتن ضوابط نیست.»

بنابه گزارش این خبرگزاری، رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران گفته است، مسوولان وقت وزارت علوم باید درباره دادن بورسیه به سه هزار دانشجو توضیح بدهند و مدیری که در یک مقطعی کار خلافی انجام داده، پاسخ‌گو باشد.

borsieh

پس از واکنش‌های روزهای گذشته به این خبر، وزارت علوم ایران روز گذشته در اطلاعیه‌ای خبر داد که این افراد همچنان مشغول به تحصیل هستند.

براساس اطلاعیه وزارت علوم ایران: معاونت دانشجویی بر اساس تعهدات شهریه این دانشجویان را به دانشگاه‌ها پرداخت کرده و این افراد در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند.

پیش از این معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران، در یک مصاحبه مطبوعاتی به خبرنگاران گفته بود «از سال ۱۳۸۸تا سال ۱۳۹۲بیش از سه هزار دانشجو بدون آزمون بورسیه داخلی و خارجی گرفته‌اند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,