Saturday, 18 July 2015
25 February 2020
جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران

«اعدام غلام‌رضا خسروی سوادجانی نزدیک است»

2014 June 01

گزارش / رادیو کوچه

 

جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران اعلام کرده، حکومت ایران،روز شنبه دهم خرداد ماه به خانواده غلام‌رضا سوداجانی گفته است او فردا اعدام خواهد شد.

در همین رابطهجامعه دفاع از حقوق بشر در ایران طی بیانیه‌ای، خواستار آن شده است که فوری باید به روش‌های مختلف اعتراض و از اعدام او جلوگیری کنیم.

در بیانیه این سازمان آمده است، غلامرضا خسروی سوادجانی در خطر اعدام است. او را روز چهارشنبه هفتم خرداد ١٣٩٣ (٢٨ مه ٢٠١۴) از بند ٣۵٠ اوین به قرنطینه زندان رجایی شهر و سپس به سلول انفرادی منتقل کردند. خانواده او را امروز شنبه دهم خرداد (٣١ مه) برای ملاقات به زندان رجایی شهر فرا خواندند و پس از ملاقات به آنها اطلاع دادند که حکم اعدام خسروی سوادجانی فردا یک‌شنبه یازدهم خرداد اجرا خواهد شد.

gh-khosrawi

بنابه نوشته این بیانیه، غلام‌رضا خسروی سوادجانی، پس از دستگیری در رفسنجان در سال ١٣٨٧  به اتهام کمک مالی و اطلاعاتی به سازمان مجاهدین خلق ایران (س.م.خ.ا) ـ  مستقر در عراق ـ محاکمه و در دادگاه تجدید نظر به شش سال زندان محکوم شده و بخشی از محکومیت خود را گذرانده بود. با وجود این، در سال ١٣٨٨ و ١٣٨٩ دوباره محاکمه شد و در اواخر پاییز ١٣٩٠ به اعدام محکوم شد. دیوان عالی کشور یک بار حکم اعدام او را نقض کرد ولی در فروردین ١٣٩١ حکم اعدام را تایید کرد.  او از سال ١٣۶٠ تا ١٣۶۵ نیز ۵ سال به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین در زندان بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,