Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
طی نامه‌ای رسمی

«درخواست اداره کار هرمزگان برای عدم تبعیض در استخدام‌ها»

2014 June 02

خبر / رادیو کوچه

 

اداره کل کار و امور اجتماعی استان هرمزگان طی نامه‌ای رسمی از مدیران شرکت‌ها و کارخانجات و هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی این استان خواسته است که در استخدام پرسنل و کارکنان خود از تبعیض بپرهیزند.

آقای «بهروز اکرمی» رییس اداره کل کار و امور اجتماعی استان هرمزگان در این نامه که بیست و نهم اردیبهشت ماه گذشته نگاشته شده با یادآوری این مطلب که ایران در سال ١٣۴٣ به مقاوله نامه شماره ١١١ سازمان بین‌المللی کار ملحق شده، خواستار این شده است که از هرگونه تبعیض پرهیز شود.

متن این نامه که به توسط اداره کل کار و امور اجتماعی استان هرمزگان صادر شده به شرح زیر است.

photo1

با عنایت به الحاق ایران به مقاوله‌نامه شماره ١١١ سازمان بین‌المللی کار از اردیبهشت ماه ١٣۴٣ با عنوان منع تبعیض در اشتغال و حرفه، که به موجب این مقاوله‌نامه هرگونه محرومیت یا برخورداری از امتیاز براساس نژاد، رنگ، جنسیت، مذهب، عقیده سیاسی، ملیت یا ریشه اجتماعی که برابری رفتار و فرصت‌ها در امر اشتغال و حرفه را به نوعی بلااثر یا خدشه‌دار سازد تبعیض تلقی می‌شود. لذا مقتضی است به حذف هرگونه تبعیض، خصوصن تبعیض جنسیتی در آگهی‌های استخدام اقدام و از نتیجه این اداره کل را مطلع نمایید.

برخی رسانه‌های خبری پیش‌تر، در روز، روز یک‌شنبه بیست و چهارم فروردین ماه، گزارش داده بودند که، در مناطق تجاری جنوبی کشور شامل شهرهای بندرعباس، جزیره قشم و… صدور جواز کسب برای درویشان گنابادی با اشکال تراشی سازمان‌های مربوطه و با تاخیر زیاد و پر کردن فرم‌های تفتیش عقاید، صورت می‌گیرد.

مطالب مرتبط

صدور جواز کسب برای دراویش با تایید وزارت اطلاعات

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,