Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
خبرهای ورزشی

«عکسی که منتهی شد به خط خوردن سیاسی خلعتبری از تیم‌ملی»

2014 June 02

خبر / رادیو کوچه

 

عکسی که منتهی شد به خط خوردن سیاسی خلعتبری از تیم‌ملی

اسامی بازیکنان تیم‌ملی فوتبال ایران برای حضور در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل توسط «کارلوس کی‌روش» اعلام شد. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی فوتبال اسامی بیست‌و‌چهار بازیکن تیم‌ملی اعزامی به رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل را در حالی اعلام کرد که امروز بعد‌ازظهر و پس از دریافت آخرین وضعیت پزشکی «هاشم بیگ‌زاده»، بازیکن بیست‌و‌سوم از بین بیگ‌زاده و خانزاده اعلام خواهد شد اما در عین حال و در صورت انتخاب هاشم بیگ‌زاده نیز محمدرضا خانزاده به برزیل سفر می‌کند.

اسامی بازیکنان به شرح زیر است:

دروازه‌بانان: رحمان احمدی، علیرضا حقیقی و دانیل داوری. مدافعان: مهرداد بیت‌آشور، هاشم بیگ‌زاده، پژمان منتظری، سید‌جلال حسینی، امیر‌حسین صادقی، احمد آل‌نعمه، مهرداد پولادی و حسین ماهینی. هافبک‌ها: آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، قاسم حدادی‌فر، رضا حقیقی، بختیار رحمانی و احسان حاج‌صفی.

khalatbari

در رابطه با این اسامی حذف آقای «خلعتبری» بسیار عجیب و غیر قابل باور است و در همین رابطه مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است هیچ‌کس بیشتر از خودش بابت خط خوردن از تیم‌ملی ناراحت نیست. محمدرضا خلعتبری، در خصوص خط خوردنش از لیست نفرات اعزامی به مسابقات جام‌جهانی فوتبال اظهار داشت: ۴ سال برای تیم‌ملی زحمت کشیدم و هیچ‌کس به اندازه خودم ناراحت نیست و باورم نمی‌شود که خط خورده‌ام. اکنون به هیچ عنوان شرایط روحی مناسبی را تجربه نمی‌کنم و تنها می‌گویم که متوجه نیستم که چه اتفاقی رخ داده است.

در این خصوص برخی از منابع خبری اطلاع دادند که عکس یادگاری وی با یکی از موزیسین‌های خارج از ایران، منجر بر این شد تا دستور حذف این بازیکن از بیرون کادرفنی تیم‌ملی صادر و اجرا شود.

سایه سنگین تبانی بر مسابقات جام‌جهانی

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از احتمال تبانی در تمامی پنج دیدار دوستانه انجام شده در آفریقای جنوبی قبل از آغاز مسابقات جام‌جهانی ٢٠١٠ خبر داد.

این روزنامه با استناد به گزارش یکی از تحقیقات فیفا و هم‌چنین مدارک مرتبط اعلام کرده است که احتمال تبانی در ١٢ مسابقه وجود دارد اما هیچ‌کدام از آنها مربوط به دیدارهای جام‌جهانی ٢٠١٠ نیستند.

نیویورک تایمز افزود: احتمال این وجود دارد که هدف از تبانی در این دیدارها، اطلاع از نتایج برای شرط‌بندی بوده باشد. یکی از سخنگویان فیفا در این زمینه از ادامه تحقیقات خبر داده است.

tabani

بر اساس این گزارش، یکی از پنج دیدار یاد شده دیدار دوستانه تیم‌های گواتمالا و آفریقای جنوبی قبل از جام‌جهانی بوده است که در آن میزبان با دو گل مشکوک ۵ بر صفر به پیروزی رسید.

نام تیم‌های حاضر در چهار بازی دیگر هنوز اعلام نشده است.

فیفا تا کنون نام هیچ شخصی را ذکر نکرده است اما گفته می‌شود «ابراهیم چایبو» داور اهل نیجریه متهم اصلی است چراکه قبل از بازی آفریقای جنوبی مقابل گواتمالا مبلغ هنگفتی پول به حسابش واریز شده است.

اما وی با بیان این‌که فیفا از زمان بازنشستگی‌اش در سال ٢٠١١ تا کنون با وی تماس نگرفته، هرگونه اتهامی را رد کرده و حتا گفته که هیچ تماسی با «ویلسون راج پرومال» سنگاپوری که خود را بزرگترین شرط‌بند جهان می‌داند، نداشته است.

ماجرای نرفتن تیم‌ملی به کنسرت در اتریش

رییس حراست فدراسیون فوتبال گفت: ملی‌پوشان ما قلبن راضی نبودند که با افراد خاص در اردوی اتریش عکس یادگاری بگیرند.

«محمدحسین حمیسی» در خصوص شایعه حضور تعدادی از بازیکنان تیم‌ملی فوتبال کشورمان در زمان اردوی اتریش در یکی از کنسرت‌های موسیقی در این کشور گفت: چنین موضوعی صحت ندارد. کی‌روش یک روز به بازیکنان تیم‌ملی مرخصی داد تا بازیکنان برای خرید به مراکز خرید شهر محل اقامتمان بروند که زمان این مرخصی هم حدود ۴ ساعت در روز بود. بازیکنان از ساعت یک‌و‌نیم بعدازظهر تا حدود ساعت ۶ بعدازظهر در مرخصی بودند و سپس بعد از اتمام کارشان دوباره به هتل بازگشتند.

وی ادامه داد: البته بازیکنان تیم‌ملی به صورت گروه‌های ٢ و ٣ نفره به مراکز خرید رفتند و راس ساعت هم به محل اردو بازگشتند، فکر نمی‌کنم در طی روز چنین اتفاقی افتاده و انجام آن صحت داشته باشد.

t.m

رییس حراست فدراسیون فوتبال در مورد حضور یکی از آهنگ‌سازان موسیقی‌های غیرمجاز و لس‌آنجلسی در محل اردوی تیم‌ملی و گرفتن عکس یادگاری وی با تعدادی از ملی‌پوشان اظهار داشت: همان زمان که ملی‌پوشان ما در داخل شهر مشغول گشت‌و‌گذار بودند ایرانی‌های زیادی هم بودند که می‌خواستند با بازیکنان عکس یادگاری بگیرند و بعضن می‌آمدند که با بازیکنان عکس یادگاری بگیرند که ملی‌پوشان ما هم از این موضوع استقبال نمی‌کردند، اما آنها خیلی مایل بودند که با ملی‌پوشان عکسی به یادگار بگیرند و من دیدم که چند مورد از این موارد اتفاق افتاد، اما باید بگویم که واقعن ملی‌پوشان ما قلبن رضایت نداشتند با آنها عکس بگیرند، اما بله! این اتفاق افتاد. درباره عکس منتشر شده از خلعتبری هم باید بگویم او خودش هم از گرفتن آن عکس راضی نبود.

حمیسی افزود: این مسایل در سطح خیابان اتفاق افتاد و ما نمی‌توانستیم زیاد از این موضوع جلوگیری کنیم، البته باز هم باید تاکید کنم که ملی‌پوشان ما از این کار رضایت نداشتند و تنها به دلیل درخواست آنها این اتفاق دو سه باری افتاد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,