Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
پس از اعدام غلام‌رضا خسروی

«ابراز نگرانی دولت آمریکا از آمار بالای اعدام‌ها در ایران»

2014 June 03

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت خارجه آمریکا، پس از اعلام اعدام «غلام‌رضا خسروی سوادجانی»، زندانی سیاسی، در مورد آمار بالای اعدام در ایران ابراز نگرانی کرد.

وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا، روز دوشنبه دوم ماه ژوئن گزارش داده است، «جن ساکی»، سخن‌گوی این وزارت‌خانه، گفته است «ما هم‌چنان نگران شمار بالای اعدام‌ها در ایران که در پی روند قضایی که نقض‌هایی جدی دارند، اجرا می‌شوند، هستیم».

بنابه این گزارش، خانم «ساکی» با بیان این‌که رعایت حقوق بشر از جانب دولت ایران، آزمونی کلیدی برای استقرار مجدد این کشور در جامعه جهانی است، گفته است ایالات متحده با وجود آن‌که در پی یافتن راه‌های دیپلماتیک برای مسئله هسته‌ای ایران است، اما هم‌چنان نگران نقض حقوق بشر در این کشور است و از تمامی تلاش‌ها در جهت ایجاد آزادی‌های اولیه برای تمام ایرانی‌ها حمایت می‌کند.

jensaki

این تازه‌ترین واکنش دولت آمریکا به اجرای احکام اعدامی اندکی پس از آن است که «غلام‌رضا خسروی سوادجانی»، زندانی سیاسی این کشور اعدام شد.

آقای «خسروی سوادجانی» که پیش‌تر در دهه شصت، پنج سال را در زندان گذرانده بود، به اتهام کمک مالی به تلویزیون سازمان مجاهدین خلق ایران، در سال ۱۳۸۶به سه سال زندان تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شد.

در سال ۱۳۸۸و در زمان اعتراضات گسترده به انتخابات در ایران، آقای «خسروی» به تهران انتقال داده شد و ۱۸آذر سال ۱۳۸۹حکم جدیدی به او ابلاغ شد که حکم اعدام بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,