Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر

«شناسایی سه مورد مشکوک دیگر به ویروس کرونا در کرمان»

2014 June 03

خبر / رادیو کوچه

 

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، با تشریح وضعیت بیماری کرونا ویروس در این کشور، از شناسایی سه مورد مشکوک مبتلا به کورونا ویروس در استان کرمان خبر داده است.

خبرگزاری رسمی ایران ایرنا، به نقل از «محمدمهدی گویا» گزارش داده است: از سه نفر موارد مشکوک به ویروس کرونا، یک مورد ابتلا به این بیماری قطعی، و دو مورد دیگر آزمایشات آن‌ها در حال بررسی است.

بنابه گزارش این خبرگزاری، «محمدمهدی گویا» با بیان این‌که حال عمومی این افراد خوب است، ادامه داده است: این سه نفر با فردی که هفته گذشته بر اثر ابتلا به کورونا ویروس فوت کرده بود، در تماس بودند که نخستین مورد پرستار «آی سی یو» و دو مورد دیگر یک نفر پزشک معالج و نفر سوم داماد فرد فوت شده است.

arabestan

وی هم‌چنین با اشاره به این‌که این بیماری می‌تواند از فرد بیمار در بعضی موارد باعث انتقال به دیگران بخصوص کادر درمانی شود، افزوده است: این موارد بخصوص هنگامی رخ می‌دهد که هنوز ابتلا به بیماری قطعی نبوده و کادر درمانی نکات حفاظت از خود را رعایت نمی‌کنند.

پیش از این رسانه‌های خبری ایران، روز پنج‌شنبه هشتم خرداد ماه، اعلام کرده بودند، در شهرستان کرمان یک نفر به علت ابتلا به ویروس عفونتی تنفسی کرونا درگذشته است.

بنا بر گزارش‌ها منشاء بیماری «کرونا» عربستان سعودی است. این ویروس بر اثر تماس انسان با شتر انتقال پیدا کرده و زائران و مسافران مکه و مدینه برای نخستین بار آن را به دیگر کشورها به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه انتقال داده‌اند.

مطالب مرتبط

ویروس کرونا اولین قربانی خود را در ایران گرفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,