Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
خبرهای ورزشی

«کدام لیگ دنیا بیشترین بازیکن را در جام‌جهانی دارد»

2014 June 05

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کدام لیگ دنیا بیشترین بازیکن را در جام‌جهانی دارد

کدام لیگ اروپایی بیشترین بازیکن را در رقابت‌های جام‌‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل به خود اختصاص داده است؟

تنها ٧ روز تا شروع رقابت‌های جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل باقی مانده است و تیم‌ها لیست نهایی خود را برای شرکت در بزرگ‌ترین روی‌داد فوتبالی جهان آماده کرده‌اند.

در این میان جالب است که بدانید کدام لیگ‌ها بیشترین شرکت‌کننده را در این مسابقات به خود اختصاص داده‌اند. لیگ‌برتر انگلیس با صد‌و‌هجده بازیکن در صدر قرار دارد و سری آ ایتالیا، بوندس‌لیگا، لالیگا اسپانیا و لیگ یک فرانسه در رده‌‌های بعدی قرار دارند.

فهرست ۵ لیگی که بیشترین بازیکن در رقابت‌های جام‌جهانی را در اختیار دارند، به شرح زیر است:

ligkalcho

١- لیگ‌برتر انگلیس: ١١٨ بازیکن ٢- سری آ ایتالیا: ٩۶ بازیکن ٣- بوندس‌لیگا آلمان: ٨٩ بازیکن ۴- لالیگا اسپانیا: ۶٨ بازیکن ۵-لیگ یک فرانسه: ۵۵ بازیکن

آل‌اشپرت تعهد داد که در برزیل یوزپلنگ‌ها گربه نشوند

مدیر شرکت آل‌اشپورت در خاورمیانه گفت: دیگر بعد از این شاهد آب رفتن لباس‌ها نخواهیم بود، دیگر یوزپلنگ ما به گربه تبدیل نخواهد شد و یوزمان نیز آسیایی خواهد ماند و در نهایت این‌که اجناس ما نیز دیگر تقلبی نخواهد بود.

«وحید جعفری» در خصوص توافق شرکت آل‌اشپورت با «کارلوس کی‌روش» گفت: جلسه‌ای با سرمربی تیم‌ملی در فدراسیون فوتبال برگزار کردیم با این هدف که مشکلات، بحث و جدل‌هایی را که بی‌دلیل در حاشیه تیم‌ملی فوتبال ایران ایجاد شده بود و احساس می‌کردیم به این تیم و حیثیت فوتبال کشور در این مقطع ضربه خواهد زد، جمع کنیم.

وی افزود: در این بین کی‌روش خواسته‌هایی برای البسه خود جهت حضور در جام‌جهانی داشت که البته این خواسته‌ها از قبل مطرح بود که خوشبختانه در نهایت با سرمربی تیم‌ملی در این جلسه به توافقات و نتایج مثبتی رسیدیم، چون هدف از تشکیل این جلسه این بود که بتوانیم راه‌کاری را پیدا کنیم و در نهایت به نتیجه مثبتی برسیم و بتوانیم کی‌روش را راضی کنیم تا مشکلاتی که در حاشیه تیم‌ملی وجود داشت، از این به بعد نباشد تا تیم‌ملی در آرامش کامل به جام‌جهانی اعزام شده تا بتواند نتایج درخور شان نام ایران کسب کند. در واقع حواشی ناخواسته‌ای ایجاد شده بود که احساس کردیم با برگزاری این جلسه و توافقی که حاصل می‌شود، این حاشیه‌ها فروکش خواهد کرد که قطعن همین‌طور بوده و خواهد بود.

kirosh

جعفری یادآور شد: البته این توافق خارج از عرف بین‌المللی بود و فکر می‌کنم از این لحاظ ما استثنا هستیم یعنی تنها کشوری هستیم که فدراسیون فوتبالش با یک برند قرارداد داشته باشد و سرمربی تیم‌ملی‌اش نخواهد با آن برند هم‌کاری کند و بخواهد قراردادی جداگانه داشته باشد، در هر حال باز هم تاکید می‌کنم که شرایط خاصی وجود داشت و ما برای این‌که بتوانیم به تیم‌ملی کمک کرده و از این تیم حمایت کرده باشیم به این خواسته گرچه زیاد هم از لحاظ عرف بین‌المللی خواسته به‌جایی نبود پاسخ مثبت دادیم و به یک نتیجه قابل قبول در این زمینه رسیدیم.

وی در پاسخ به این سوال که در جلسه برگزار شده، آیا بابت اظهارات کی‌روش علیه برند آل‌اشپورت به وی انتقادی از سوی مسوولان شرکت آلمانی نشد، گفت: چرا انتقاد کردیم اما وقتی دعوا هست دیگر حلوا خیرات نمی‌کنند! او با ما دعوایی داشت و این ایرادات در همین راستا گرفته شد. با این حال با اتفاقی که افتاد خوشحالم که دیگر بعد از این شاهد آب رفتن لباس‌ها نخواهیم بود، دیگر یوزپلنگ ما به گربه تبدیل نخواهد شد و یوزمان نیز آسیایی خواهد ماند و در نهایت این‌که اجناس ما نیز دیگر تقلبی نخواهد بود. از سوی دیگر این توافق برای کی‌روش سودمند بود چون او نیز در حالی به خواسته‌هایش رسید که از این پس او یک برند بین‌المللی معتبر را به عنوان اسپانسر خودش خواهد داشت.

مدیر آل‌اشپورت در خاورمیانه گفت: با کی‌روش تا پایان جام‌جهانی قرارداد شخصی داریم و او باید در تمام دیدارهای تیم‌ملی، کنفرانس‌های خبری و تمرینات لباس‌های ما را بپوشد و اگر قرار باشد که روی نیمکت تیم‌ملی با کت‌و‌شلوار بنشیند نیز حتمن باید لوگوی آل‌اشپرت را روی کتش درج کند و همه این موارد در قرارداد ما با کی‌روش به ثبت رسیده است.

وی در مورد این‌که آیا پول قرارداد کی‌روش نقدن پرداخت شده یا پس از اجرایی شدن این قرارداد به او پرداخت خواهد شد، گفت: کی‌روش مربی‌ای نیست که زیر قراردادش بزند. ما از این حیث به کی‌روش اعتماد داشتیم و می‌دانستیم اگر قرارداد امضا شود او پای این قرارداد خواهد ایستاد. ما نیز مبلغ قرارداد را نقدن به او پرداخت کردیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,