Saturday, 18 July 2015
27 September 2021

یک هواپیمای مسافربری در قزوین سقوط کرد

2009 July 15

مقامات ایران می گویند که تمام سرنشینان یک هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی کاسپین که از تهران به سمت ایروان می رفت و در نزدیکی قزوین سقوط کرد، کشته شده اند.

در مورد تعداد سرنشینان این هواپیما آمار ضد و نقیضی اعلام شده است. در حالی که خبرگزاری رسمی دولت ایران تعداد سرنشینان این هواپیما را به نقل از معاون عملیات نیروی انتظامی ۱۵۰ نفر (۱۴۳ مسافر و هفت خدمه) اعلام کرده است، خبرگزاری فارس تعداد سرنشینان را ۱۶۸ و خبرگزاری ایلنا این تعداد را ۱۶۷ اعلام کرده اند.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته است که این هواپیما در ساعت ۱۱ و ۳۳ دقیقه صبح روز چهارشنبه (امروز) به شماره پرواز ۷۹۰۸ دچار سانحه شد. رضا جعفرزاده روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: «این هواپیما ۱۶ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی در منطقه روستای جنت آباد، استان قزوین دچار سانحه شد.»

به گزارش خبرگزاری فارس، هشت نفر از اعضای تیم ملی جودوی نوجوانان ایران به همراه دو مربی در این هواپیما بوده اند. بنابراین گزارش، این تیم که قرار بود روز ۱۵ مرداد در مسابقات جهانی مجارستان شرکت کند، برای شرکت در یک اردوی آمادگی عازم ایروان بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|