Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری

«احزاب و تشکل‌های سیاسی کرمانشاه قانونی نیستند»

2014 June 07

خبر / رادیو کوچه

 

«امیر شاه آبادی» مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری کرمانشاه، احزاب و تشکل‌های سیاسی این استان را غیرقانونی دانست .

وب‌سایت «کرمانشاه پست» روز پنج‌شنبه پانزده خرداد ماه، در این رابطه گزارش داده است، امیر شاه آبادی، در پاسخ به سوالات تارنمای حیات غرب گفته است : به طور کلی حدود ۱۳حزب و تشکل سیاسی در استان داریم و درصورتی که برخی از اشکالات و نواقص پرونده خود را رفع کنند، می توان آنان را احزاب قانونی نامید.

بنابه این گزارش، «شاه آبادی» همچنین شاخه‌های حزبی احزاب استان کرمانشاه را واجد حق قانونی و کار حزبی دانسته و گفته است:  این‌که فقط یک معرفی‌نامه از یک حزب ارایه کنیم و شروع کنیم به مصاحبه کردن و اظهار نظر کردن به نام حزب، نه کار حزبی است و نه کار قانونی. هیچ تاثیر مثبتی هم ندارد.

shahabadi

در این گزارش همچنین آمده است، این سخنان عملن اکثریت احزاب فعال استان را شامل می‌شود و فعالیت آنها را با تردید جدی مواجه می کند .

مدیرکل سیاسی انتخابات استان کرمانشاه، فعالیت احزاب استان را نیز دچار اشکال دانسته و تأکید کرده است: برخی دیگر یک مرام‌نامه و اساس‌نامه تحویل داده‌اند، اما بسیاری از اقداماتی که باید انجام دهند که نشان‌گر حرکت حزبی آنان باشد انجام نمی‌دهند. نه عضوگیری، نه مجمع عمومی و بطور کلی عدم اجرای اساس‌نامه .

این نخستین مقام استان کرمانشاه است در سالیان اخیر است که مجموع احزاب موجود استان را از درجه قانونی بودن ساقط می‌داند .

در دولت قبل بیش‌تر موضوع فعالیت جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به همراه بنیاد باران شاخه کرمانشاه مورد سوال بود، در حالی که سخنان اخیر مدیرکل سیاسی استانداری هر چه بیش‌تر بر ابهامات فعالیت حزبی استان می‌افزاید.

بنابه همین گزارش، این در حالی است که جلسات متعددی از سوی استانداری با احزاب برگزار شده در حالی که از نگاه معاونت سیاسی غیرقانونی تلقی می‌شوند .

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,