Saturday, 18 July 2015
21 February 2020
خبرهای ورزشی

«درخواست یهودیان جهان از فیفا پیش از دیدار ایران و آرژانتین»

2014 June 08

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

درخواست یهودیان جهان از فیفا پیش از دیدار ایران و آرژانتین

«کنگره یهودیان جهان» در درخواستی از فیفا خواسته به منظور احترام به کشته‌شدگان سال ۱۹۹۴، پیش از بازی ایران و آرژانتین در مرحله گروهی رقابت‌های جام‌جهانی برزیل، لحظاتی سکوت در نظر گرفته شود.

در سال ۱۹۹۴ در انفجاری که در بوینس‌آیرس صورت گرفت هشتاد‌و‌پنج یهودی جان خود را از دست دادند که پس از آن جامعه یهودیت، ایران را متهم به دست داشتن در این حادثه دانست.

1

«جک ترپینس»، رییس برزیلی یهودیان شاخه آمریکا لاتین، طی نامه‌ای که به رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال، سپ بلاتر، نوشته از این نهاد خواسته تا پیش از بازی دو تیم ایران و آرژانتین برای لحظاتی سکوت منظور شود.

این در حالی است که فیفا در مسابقات فوتبال، هرگونه روی‌کرد سیاسی و مذهبی را رد کرده و آن را ممنوع اعلام کرده است.

بازی تیم‎های ایران و آرژانتین در تاریخ ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) برگزار خواهد شد.

لیست برترین گل‌زنان ماه قبل فوتبال دنیا

«کریستیانو رونالدو» با ١٠ گل زده در صدر برترین گل‌زنان فوتبال جهان در ماه گذشته میلادی قرار گرفت. این در حالی است که «جواد نکونام»، کاپیتان تیم‌ملی ایران با پنج گل زده در رده بیست‌و‌دوم قرار گرفته است.

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار اسامی برترین گل‌زنان ماه گذشته فوتبال جهان را اعلام کرد که در آن «لوسیانو پریرا»، مهاجم برزیلی فولاد با شش گل زده در رده یازدهم قرار دارد و «جواد نکونام» نیز با پنج گل زده در رده بیست‌و‌دوم قرار گرفته است.

ronaldo

در این فهرست کریستیانو رونالدو با ١٠ گل زده به هم‌راه آساموآ ژیان، مهاجم العین امارات در رده نخست قرار دارد.

کمیته اخلاق برای هیچ مربی و بازیکنی رای محکومیت صادر نکرده‌ است

رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: کمیته اخلاق هیچ رای محکومیتی برای بازیکن، مربی یا مدیرعامل صادر نکرده است.

«علی‌اکبر محمد‌زاده» در مورد استعلام باشگاه‌ها برای مربیان جهت فعالیت در لیگ‌برتر فصل آینده گفت: شیوه رسیدگی به پرونده‌ در کمیته اخلاق به این شکل است که وقتی گزارشی به ما ارایه شود در مورد آن گزارش تحقیق و تفحص می‌کنیم و سپس رای خود را بر برائت یا محکومیت آن فرد می‌دهیم. زیرا کمیته اخلاق رکن قضایی فدراسیون است و آرای قضایی صادر می‌کند. رای محکومیت هم از توبیخ شفاهی و کتبی تا محرومیت مادام‌العمر می‌تواند متغیر باشد.

mohammdazadeh

وی ادامه داد: اگر استعلامی از کمیته اخلاق خواسته شود ما به پرونده و سوابق آن فرد مراجعه می‌کنیم تا ببینیم آن شخص محکومیت داشته یا خیر. البته با توجه به تازه تاسیس بودن کمیته اخلاق فدارسیون تاکنون هیچ حکمی مبنی بر محکومیت بازیکن، مربی یا مدیرعاملی صادر نکرد‌ه‌ایم. مگر این‌که در گذشته و این‌که در نبود کمیته اخلاق رای قضایی از سوی مراجع ذی‌صلاح صادر شده باشد و ما بخواهیم آن رای را اعمال کنیم.

رییس کمیته اخلاق در مورد این‌که از سایر نهادها یا مراجع در مورد بازیکنان و مربیان استعلام خواهد شد یا نه گفت: ممکن است مراجع ذی‌صلاح از حراست فدراسیون استعلام بکنند مثل همان که کمیته فنی اعلام می‌کند فلان شخص نمی‌تواند مربی شود زیرا مدرک فنی ندارد. با این حال کمیته اخلاق، کمیته فنی نیست و کمیته قضایی است که رای صادر می‌کند و تاکنون نیز برای هیچ بازیکن، مربی یا مدیرعاملی در فوتبال رای محرومیت صادر نکرده است.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. vahid
    1

    من خودم شخصا معتقدم که هیچ وقت نمیشود کشتار ارامنه و یا یهودیان و یا استفاده از سلاح‌ها شیمیایی در جنگ ایران عراق توسط صدام برای مردم بی‌ دفاع کردستان ایران و حتی عراق و همین‌طور در سوریه و خیلی‌ دیگر از این دست اتفاقات در دنیا را نادیده گرفت و اگر عده‌ای در مجامه بین لمللی یا صراحتا منکر می‌شوند که اصلا این اتفاق نیفتده خود به حرفشان هیچ اعتقادی ندارند ولی‌ تایید و تبلیغ در آن موارد در میادین ورزشی که فکر کنم کمی‌ با شعأر مستقل بودن فیفا و ورزش خواهد بود آن وقت ما باید هر روز در دنیا شاهد از این درخواست‌ها از فیفا خواهیم بود انجام نگرفتن این درخواست اصلا و عبادان بمنزله نفع آن در تاریخ نیست فقط هر چیزی در جایگاه خودش