Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
حاج قاسم اینجاست

«پس از سقوط شهر موصل قاسم سیلمانی به عراق رفت»

2014 June 11

خبر / رادیو کوچه

 

با سقوط شهر موصل  مرکز استان شمالی نینوا و کنترل این شهر توسط گروه اسلا‌م‌گرای دولت اسلامی شام و عراق «داعش» برخی خبرها حاکی از آن است که قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به عراق رفته است.

وب‌سایت‌های «عربی ٢١ »و «رجانیوز»، عصر روز سه‌شنبه دهم ژوئن گزارش داده‌اند، که «قاسم الاعرجی» یکی از نمایندگان شیعه مجلس عراق در شبکه اجتماعی‌اش با انتشار عکسی از خود و قاسم سلیمانی نوشته است: حاج قاسم اینجاست.

بنابه منابع غربی، «قاسم سلیمانی» که بارها از سوی آمریکا متهم به دخالت در امور عراق شده است، نقش مهمی در دادن قدرت نظامی به حزب‌اله لبنان، شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی رژیم صدام، و تغییر روند جنگ داخلی سوریه داشته است.

وب‌سایت «رجانیوز» ضمن اعلام این خبر به نقل از سایت «فرهنگ نیوز» نوشته است، فرمانده داعش در عراق در پیامی گفته است به سبب حفاظت ارتش عراق از سامرا با کمک سپاه بدر و نیروهای غیربومی نتوانستیم به اهدافمان برسیم و حرم امامین عسگرین را تخریب کنیم!

gasemsoliman

پس از حمله داعش به موصل و در دست گرفتن این شهر مقامات امنیتی استان دهوک در اقلیم کردستان اعلام کرده‌اند که پنج هزار آواه از موصل خود را به دهوک رسانده‌اند.

«نوری مالکی» نخست وزیر عراق پس از سقوط موصل در یک نطق تلویزیونی با ابراز بهت و حیرت از این واقعه، از همسایه‌های عراق خواست که حفاظت از مرزهای‌یشان با این کشور را افزایش داده تا از ورود این گروه به داخل خاک عراق جلوگیری بشود.

وی همچنین از جامعه بین‌المللی و کشورهای عضو اتحادیه عرب خواست که به عراق در مقابله با ترور کمک کنند.

«نیچروان بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان، اعلام کرده است که وی تلاش کرده تا برای حمایت از شهر موصل در مقابله با گروه داعش، با دولت بغداد هماهنگ شود اما بغداد با این اقدام مخالفت کرده است.

مطالب مرتبط

داعش کنترل کامل موصل را در دست گرفت

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,