Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران

«پس از مذاکرات ایران و آمریکا اختلافات هم‌چنان به قوت خود باقی است»

2014 June 11

خبر / رادیو کوچه

 

مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا در ژنو پس از یازده ساعت گفت‌وگو به پایان رسید و پس از پایان این مذاکرات، عباس عراقچی٬ عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران گفت، این گفت‌و‌گوها در فضای مثبتی صورت گرفت، اما اختلافات هنوز به قوت خود باقی است.

خبرگزاری مهر در این رابطه گزارش داده است، عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران، روز سه‌شنبه بیستم خردادماه، پس از پایان دو روز مذاکره دوجانبه با آمریکا در ژنو گفته است: «گفت‌و‌گوها فشرده و سخت بود و در فضای مثبتی صورت گرفت. تبادل نظرهای خوبی انجام شد که در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین مفید بود.»

بنابه گزارش این خبرگزاری وی با این‌ حال افزوده است: «اختلافات هنوز به قوت خود باقی است و مشورت‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.»

eraghchi-shermen

مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا که روزهای دوشنبه، و سه‌شنبه و در مجموع یازده ساعت به طول انجامید، به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، در سطح «سیاسی و کارشناسی» بوده است،

در این مذاکرات، ریاست هیات جمهوری اسلامی را عباس عراقچی و مجید تخت روانچی بر عهده داشتند و ریاست هیات آمریکایی نیز بر عهده ویلیام برنز و وندی شرمن٬ معاونان وزیر خارجه آمریکا، بود. هم‌چنین هلگا اشمیت٬ معاون سیاسی کاترین اشتون٬ نیز در این مذاکرات حضور داشت.

این مذاکرات در حالی پایان یافته است که مری هرف٬ سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه با توجه به نزدیک بودن مهلت دستیابی به توافق نهایی٬ هشدار داد که  تا روز بیست و نهمتیرماه مذاکرات باید به نتیجه برسد.

مطالب مرتبط

مذاکرات اتمی جدی بود اما پیشرفت محسوسی نداشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,