Saturday, 18 July 2015
12 August 2020
پس از تصرف موصل

«داعش، شهر تکریت زادگاه صدام در عراق را هم تصرف کرد»

2014 June 12

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال سقوط شهر موصل در روز گذشته، رسانه‌های خبری، اعلام کردند شهر تکریت، زادگاه صدام حسین و مرکز استان صلاح‌الدین عراق، نیز روز چهارشنبه یازدهم ژوئن به دست گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی شام و عراق «داعش» افتاده است.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»به نقل از یک سرهنگ پلیس، اعضای گروه داعش روز چهارشنبه، پس از تصرف شهر تکریت حدود ٣٠٠ نفر از زندانیان این شهر را آزاد کرده‌اند.

با احتساب شهر تکریت که روز چهارشنبه «به طور کامل» به دست گروه «داعش» افتاد، این دومین مرکز استان در عراق است که تنها در طی دو روز توسط این گروه تصرف شده است.

takrit

بدین ترتیب نیروهای دولت اسلامی عراق و شام، که یک گروه افراطی با گرایش‌های شدید ضد شیعی است، اکنون در ١۵٠ کیلومتری شمال بغداد هستند.

خبرگزاری «فرانسه»همچنین به نقل از یک مقام دولت ترکیه خبر می‌دهد که نیروهای داعش روز چهارشنبه با حمله به کنسول‌گری ترکیه در شهر موصل «۴۸نفر از جمله کنسول ترکیه» را ربوده‌اند.

«نوری مالکی»، نخست وزیر عراق، با بیان این‌که با نیروهای نظامی که با فرار از شورشیان سبب پیشروی آنها شده اند، برخورد خواهد شد، گفته است که دولت به مقابله با شورشیان افراطی ادامه خواهد داد.

گزارش‌ها هم‌چنین حاکی از آن است که بیش از ۵٠٠ هزار نفر موصل را ترک کرده و به مناطق دیگری در عراق پناه برده‌اند.

مطالب مرتبط

داعش کنترل کامل موصل را در دست گرفت

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,