Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
از زندان کارون اهواز

«مجید دری پس از پنج سال زندان با پایان محکومیتش آزاد شد»

2014 June 13

خبر / رادیو کوچه

 

«مجید دری» دانشجوی محروم از تحصیل و محبوس در زندان کارون اهواز پس از پایان پنج سال حکم زندانش، صبح روز پنج‌شنبه بیست و دوم خرداد ماه آزاد شد.

وب‌سایت «سحام نیوز» با اعلام خبر آزادی،مجید دری نوشته است، وی دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی بود که ابتدا مدتی را در زندان اوین و سپس به زندان بهبهان منتقل شد. مدتی را آن‌جا سپری کرد و بعد بدون اطلاع قبلی در مرداد ۱۳۹۲ او را به زندان کارون اهواز منتقل کردند.

تبعید «مجید دری» به زندان کارون اهواز با توجه به این‌که خانواده وی در کرج سکونت داشتند،نه تنها برای خود او که از زندان استان محل سکونتش تبعید و در میان زندانیان عادی نگهداری شد، دشوار بود؛ بلکه برای خانواده وی نیز دشواری‌های بسیاری را، به خصوص برای ملاقات‌های هفتگی با فرزندشان ایجاد کرد.

majiddori

 

«مجید دری» در سال ۸۶ و در اعتراض به سوء مدیریت و فضای امنیتی دانشگاه علامه، ابتدا چند ترم از تحصیل تعلیق و سپس به طور کلی از ادامه تحصیل محروم شد. وی در سال ۸۷ و با همراهی سایر دانشجویان محروم از تحصیل که به دانشجویان ستاره‌دار معروف شده‌اند. «شورای دفاع از حق تحصیل» را تشکیل دادند.

در جریان مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری و پس از آن‌که رییس‌جمهوری وقت، «محمود احمدی‌نژاد»، وجود دانشجویان ستاره‌دار را انکار کرد و گفت که چنین دانشجویانی وجود خارجی ندارند، مجید دری نیز به همراه سایر اعضای این شورا در تجمع‌های اعتراض‌آمیزی که به منظور آگاهی افکار عمومی برگزار شد، شرکت کرد تا نشان دهد که این دانشجویان وجود خارجی دارند؛ دانشجویانی که بی‌دلیل از حق تحصیل محروم شده‌اند.

دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات وی در حالی در سوم آذر ماه سال ۸۸ برگزار شد که این دانشجو با اتهام‌هایی از جمله محاربه، اقدام علیه امنیت ملی و بر هم زدن نظم عمومی به یازده سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به پنج سال حبس کاهش پیدا کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,