شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
16 September 2016
مدیر برنامه‌های شوماخر

«مایکل شوماخر از کما خارج شد»

۱۳۹۳ خرداد ۲۶

خبر / رادیو کوچه

 

«سابینا کیم» مدیر برنامه‌های «مایکل شوماخر» قهرمان صاحب نام مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک از به هوش آمدن وی پس از یک دوره طولانی کمای مصنوعی خبر داد.

مدیر برنامه‌های «مایکل شوماخر» با اعلام این مطلب که «شوماخر» روز دوشنبه شانزدهم ژوئن، از حالت کمای مصنوعی خارج شد و توانست همسر خود را بشناسد، اضافه کرده است، اما خروج کامل وی از کما به دلیل تاثیر دارویی دشوار است، او گاه به هوش می‌آید و دوباره به حالت کما بر می‌گردد.

از ماه آوریل امسال علایمی از هشیاری و بروز واکنش در «شوماخر» مشاهده شده بود، «سابینا کم» مدیر برنامه‌های او گفته بود که امید به بهبودی او افزایش یافته است.

shomakhr

«مایکل شوماخر» ۴۵ساله، ۲۹دسامبر سال گذشته پس از آن‌که به همراه پسرش در جریان اسکی در کوه‌های آلپ، دچار ضربه مغزی شد و به حالت کما رفت، در بیمارستانی در شهر گرونوبل فرانسه تحت مراقبت و درمان قرار گرفت.

«شوماخر» در زمان وقوع سانحه از کلاه ایمنی استفاده کرده است و به گفته پزشکانش اگر کلاه ایمنی بر سر نداشت، در جا کشته می‌شد.

شوماخر که دارای هفت عنوان قهرمانی جهان در مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک است، در فعالیت‌های اجتماعی عام المنفعه و خیرخواهانه مشارکت داشته و از قهرمانان خوشنام ورزشی در جهان محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط

مایکل شوماخر اسطوره مسابقات فرمول یک به کما رفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,