شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
29 August 2016
پایان خواب شیرین آیت‌اله‌ها

«حلول روح صدام حسین در داعش»

۱۳۹۳ خرداد ۲۷

فرامرز دادرس / مقاله وارده / رادیو کوچه

 

داعش توانست بدون جنگ و برخورد با کوچک‌ترین مقاومتی استان نینوا را تسخیر کند و به سوی اهداف از پیش تعیین شده پیشروی کند. داعش در این پیروزی تنها نبود، این کار به یاری عوامل اتحاد مخالفین مسلح رژیم عراق انجام گرفت. افسران، درجه‌داران و سربازان ارتش پیشین صدام حسین- گروه‌های مختلف صوفیان سنی در عراق مانند دراویش نقشبندی- طرفداران حزب بعث – گروه‌های اسلامی- بعثی و ملی‌گرایان عراقی در موفقیت داعش سهم بسزایی داشتند. داعش بدون هماهنگی و کمک این نیرو ها هرگز قادر نبود به این پیروزی سریع و چشم‌گیر دست یابد. نیروهای شورشی شماری هلیکوپتر، تانک، زره‌پوش و سلاح‌های سنگین ارتش فراری عراق را مصادره کرده‌اند.

پیشروی سریع نیروهای داعش در چند روز گذشته در عراق و به دست گرفتن کنترل چند شهر مهم این کشور، همگان را غافل‌گیر کرده است. عدم پایداری و فرار خفت‌بار ارتش عراق در برابر داعش، شگفت‌انگیز و یادآور روزهای  سرنگونی رژیم صدام حسین می‌باشد. خواب شیرین از چشم آیت‌اله‌های شیعه، متولیان اماکن مذهبی شیعیان در جنوب شرقی عراق، ربوده شده است. خبرهای رسیده از نجف و کربلا حاکی است که سران شیعه بار فرار را بسته‌اند وخانواده‌های خود را به ایران می‌فرستند.

daesh

سفر سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس؛ نیز نتوانست نگرانی روحانیون مستقر در کربلا و نجف را بر طرف کند. آیت‌اله سیستانی، ایرانی‌تبار، بزرگترین مرجع تقلید شیعیان جهان، به شدت ابراز نگرانی کرده است. سیستانی به نوعی مسبب این اوضاع را حکومت جمهوری اسلامی می‌داند.

پدر خوانده داعش کیست؟

ژیل مونیه، روزنامه‌نگار فرانسوی، بسیار آگاه به امور عراق در شماره آوریل ٢٠١۴، نشریه آفریقا- آسیا در گزارشی تحت عنوان: «القاعده در عراق و معما‌هایش» نوشت: «جهادی‌ها بله، ولی نه در عربستان سعودی» او اشاره کرد که هزینه‌های داعش را شاهزاده عبدالرحمن فرزند پادشاه پیشین عربستان؛ ملک فیصل بن عبدالعزیز، تامین می‌کند. ملک فیصل در سال ١٩٧۵، دردفتر کارش به دست برادرزاده‌اش فیصل بن مساعد، به قتل رسید. گفته می‌شود در این ماجرا برادرزاده ملک فیصل بازیچه  سازمان (سیا) قرار گرفته بود.

به گزارش رادیوی بین المللی فرانسه شورشیان پس از سقوط شهر موصل در ورودی، خروجی‌های این شهر دو تصویر بزرگ از صدام حسین و عزت ابراهیم الدوری معاون صدام که پس از سقوط رژیم بعث عراق پنهان شده است برافراشتند. عزت ابراهیم الدوری هفتاد و یک سال دارد. گفته می‌شد که او در میان قبایل سنی عراق پنهان شده است. هنگامی که عزت ابراهیم از مخفیگاه خود از عبداله پادشاه عربستان سعودی تجلیل کرد شایع شد که وی در عربستان به‌سر می‌برد. شایعات دیگر حاکی از آن است که وی در سوریه و یمن دیده شده است.

aldori

سازماندهی این نیروهای مقاومت که در بالا بر شمردم بر اساس طرحی از صدام حسین می‌باشد. صدام پیش از سرنگونی رژیم بعث طرحی بر مبنای سازماندهی قوای اسلام در دوران پیامبر اسلام در شهر مدینه پیش‌بینی کرد.

١- مجاهدین: متشکل از نیروهای وطن‌پرست عراقی و داوطلبان دیگر کشورهای مسلمان.

٢- انصار: اعضای مخفی حزب بعث که از سال‌ها پیش از سرنگونی حکومت صدام حسین، به گونه پنهانی فعالیت می‌کردند.

٣- مهاجرین: عوامل خارجی که زیر نظر مسوولین متخصص حزب بعث در زمینه‌های نظامی و فنی فعالیت می‌نمایند.

هم اکنون داعش نیز در بخشی از طرح اسلامی – ملی صدام حسین گنجانده شده است. در صفوف داعش  مسلمانانی از کشورهای گوناگون دیده می‌شوند، مسلمانان کشور‌های شمال آفریقا، فدراسیون روسیه، کشورهای جنوب خلیج فارس، اروپائیان و آمریکایی‌هایی که به اسلام گرویده‌اند نقش مهمی را بازی می‌کنند.

کارشناسان امور اطلاعاتی و امنیتی در اروپا بر این باورند که نزدیک به هزار نیروی داوطلب اروپایی به ویژه از کشورهای؛ فرانسه، آلمان، بلژیک و انگلیس در میان جنگ‌جویان مسلمان علیه نیروهای بشار الاسد و نوری المالکی می‌جنگند. اکثر این مهاجرین اروپایی را جوانان مسلمان عرب‌تبار تشکیل می‌دهند، البته برخی اروپایی‌هایی که به اسلام گرویده‌اند نیز در میان این داوطلبان دیده می‌شوند. یک آمار رسمی دولت فرانسه خبر از کشته شدن شماری اروپایی در سوریه می‌دهد. سی تن از این داوطلبان دارای ملیت فرانسوی بودند.

جبهه جهاد، آزادی و اتحاد ملی

نام سازمانی که از طرح صدام حسین به ارث رسیده است؛ جبهه آزادی و اتحاد ملی می‌باشد و مجری و فرمانده این سازمان، معاون وی عزت ابراهیم الدوری است که از پناه‌گاه خود این سازمان را اداره می‌کند. آمریکایی‌ها برای سر عزت ابراهیم ده میلیون دلار جایزه تعیین کرده‌اند.

eragh

هدف اصلی این اتحاد بیش از هر چیز در این زمان سرنگونی حکومت نوری المالکی تا پیش از آغاز ماه رمضان یعنی تا دو هفته دیگر می‌باشد. این گروه  در نظر دارد پس از پیروزی در عراق به کمک نیروهایی چون داعش و ترکمن‌های ساکن در نوار مرزی سوریه، بخش‌های سنی نشین حکومت شیعه علوی سوریه را ضمیمه حکومت اسلامی خود نماید تا بتواند در عراق نیز اکثریت سنی را به دست آورد. خبرهای رسیده از عراق حاکی است که از هم اکنون در گیری‌ها میان نیروهای ترکمن و پیشمرگان حکومت خود مختار کردستان عراق  بر سر تصاحب برخی از مناطق سنی‌نشین آغاز شده است.

عزت ابراهیم در یک گفت‌وگوی اختصاصی از پناه‌گاه خود به ژیل مونیه، گفته است: «ما مردمی هستیم که چیزی به جز زندگی در آزادی و احترام نمی‌خواهیم» عزت ابراهیم افزود: ده سال است که مقاومت عراق در فلوجه، رمادی، کرما و خلیدیا، مهاجمین غربی و متحدین‌اش را به زانو درآورده و به آنان خسارات مادی و انسانی مهمی وارد کرده است. مقاومت عراق توانسته است چشمان جهانیان را علیه دروغ‌هایی که به نام دفاع از آزادی، دموکراسی و حقوق‌بشر پخش می‌شود باز کند. امروز مانند دیروز، مردم الانبار پشت سر شیوخ و علماء خود ایستاده‌اند. آن‌ها علیه شبه نظامیان صفویه (شیعیان دست نشانده ایران) و مزدورانش می‌رزمند. حزب بعث، مجاهدین‌اش و مقاومت ملی- اسلامی در اتحاد کامل با انقلابیون استان الانبار، نینوا، دیاله و مناطق دیگر، علیه نابرابری‌ها برپا خاسته‌اند. ما مردمی هستیم که چیزی به جز زندگی در آزادی و احترام نمی‌خواهیم. این مردم نه تحقیر و نه گوشه‌گیری را تحمل نخواهند کرد. تجاوز به رمادی و فلوجه مردم را به شورش تحریک کرد که نشانه  دست رد مردم بر سینه رژیم دست‌نشانده خارجی است.

این گفته‌های عزت ابراهیم بیان‌گر آن است که خلاف تبلیغات رسانه‌های غربی و جمهوری اسلامی ماجرای صدام حسین هنوز پایان نیافته است و وارثین صدام در پی بازیابی قدرت از دست رفته می‌باشند.

peshmarga-u-da3sh-shara

دام داعش!

به جز آمریکا و متحدان غربی‌اش، ایران، ترکیه و اقلیم کردستان عراق سخت نگران این اوضاع هستند، هر چند کردها از این فرصت طلایی کمال بهره‌برداری را انجام داده‌اند و اغلب پایگاه‌های ارتش فراری عراق را در کردستان و شهرهای مجاور اقلیم کردستان به تصرف خود در آورده‌اند، ولی این سر آغاز یک ماجرای تازه  و خونبار در منطقه خاورمیانه در نزدیکی‌های مرزهای غربی و جنوبی ایران خواهد بود.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی؛ سپاه پاسداران و ارتش از نظر نظامی و اقتصادی توان وارد شدن به یک جنگ ناخواسته در خارج از مرزهای ایران را ندارند. هرگونه دخالت نظامی دراز مدت در خاک عراق آسیب‌های جبران ناپذیری به این نیرو ها و اقتصاد ورشکسته ایران وارد خواهد کرد و این آرزوی دیرین عرب‌های خلیج فارس است که با گستردن دام داعش!  قصد کشاندن حکومت ایران به باتلاق عراق را دارند.

جمهوری اسلامی تنها می‌تواند مانند گذشته با مسلح و تجهیز کردن شیعیان عراقی با کمک نیروهای زبده و اطلاعاتی سپاه پاسداران  وظیفه دفاع از شیعیان و اماکن مقدس آنان را در عراق به دوش خود عراقی‌ها بگذارد، هر چند شیعیان عراقی نیز به منافع مادی خود بیش از دفاع از اماکن متبرکه شیعیان علاقمند می‌باشند. با بروز درگیری‌ها در مناطق کربلا، نجف و سامره، سفر زائران شیعه به این مناطق قطع خواهد شد و این مسئله از هم اکنون باعث نگرانی کاسب‌کاران شیعه و روحانیون منطقه شده است.

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۳ Comments


  1. ش
    1

    آقای فرامز ک… و مادر…. چی داری میگی برا خودت…. داعش رو زواله و خوهی دید که چطور به درک واصل میشه…. اونوقت میام تو همین پیج…. زندگیت رو میفرستم هوا؛ تا یادت نره که دیگه از تروریست جماعت دفاع نکنی مردکه عقده ای ….ای…