Saturday, 18 July 2015
08 December 2019
در یک شهر ساحلی در کنیا

«الشباب ده‌ها نفر را در حین تماشای مسابقات جام جهانی کشتند»

2014 June 17

خبر / رادیو کوچه

 

اسلام‌گرایان افراطی گروه «الشباب»، با حمله به کسانی که شب یک‌شنبه گذشته، در یک شهر ساحلی در کنیا مشغول تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال در گوشه و کنار بودند، دست‌کم ۵۰ نفر از آنها را در برابر چشم دیگران کشتند.

خبرگزاری «رویترز» روز سه‌شنبه هفدهم ژوئن گزارش داده است که گروه الشباب، روز گذشته اعلام کرد نیروهای آن گروه حمله شب یک‌شنبه در «م‌په‌که‌تونی» در کنیا را به دلیل آن‌که آن کشور به سومالی نیرو فرستاده است، انجام داده‌اند.

بنابه این گزارش گروه الشباب هم‌چنین نایروبی را متهم به کشتن یک چهره اسلامی کرده‌ است، که کنیا این اتهام را رد کرده است.

kinia

در این حمله که از زمان حمله گروه الشباب به مرکز خریدی در کنیا بزرگ‌ترین و خونین‌ترین به شمار می‌رود، غیرنظامیانی جان خود را از دست داده‌اند که در شهر ساحلی «م‌په‌که‌تونی» عمدتن مشغول تماشای بازی‌های فوتبال در برزیل بودند.

الشباب گفته است «از این پس کنیا منطقه جنگی است و هر جهانگردی که از آن دیدن کند خود را به خطر انداخته است».

خبرگزاری «آسوشتیدپرس» نیز در این زمینهاز قول مقام‌ها و شاهدان در محل می‌گوید ده‌ها شبه‌نظامی، کسانی را که «نمی‌توانستند به سوال‌های آنها درباره اسلام پاسخ دهند یا به زبانی سومالیایی سخن بگویند کشته‌اند».

بنا بر گزارش «آسوشیتدپرس» این حمله و کشتار از ساعات شب یک‌شنبه آغاز و تا بامداد دوشنبه ادامه داشته است.

«رویترز» نیز از قول یکی از شاهدان که از حمله جان به در برده، می‌گوید «شمار مهاجمان خیلی زیاد بود و همه آنها مسلح بودند. آنها وارد سالن ویدیو (محل تماشای بازی‌های جام جهانی) شدند و ما را یک‌سره به گلوله بستند».

بیشتر بخوانید

ممنوعیت استفاده از اینترنت در مناطق تحت کنترل الشباب

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    ۷l2rNs tmkpgqpqaarc, [url=http://nbefifnnbkus.com/]nbefifnnbkus[/url], [link=http://rwvrcgcrdmqf.com/]rwvrcgcrdmqf[/link], http://diwkldsbugvj.com/