Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
نماینده مردم مشهد در مجلس ایران

«روحانی اطلاعات مهم فقهی را در اختیار انگلیسی‌ها قرار داده است»

2014 June 18

گزارش / رادیو کوچه

منبع: ایسنا

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به بعضی مواضع رییس جمهور در نشست سالانه وزارت کشور و نشست مطبوعاتی روز گذشته ملت‌ و نخبگان نقد دلسوزانه دارند و خوب است دقت فرمایید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، جواد کریمی قدوسی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز یک‌شنبه بیست و پنجم خرداد ماه، مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که روز گذشته در جریان نشست خبری رسانه‌های همراه با دولت فرصت پرسش داشتند مدعی شد دیروز حضور رسانه‌های دولتی پررنگ بود و رسانه‌های منتقد حضور نداشتند و به آنها گفتند جا نداریم ونمی‌توانید بیایید.

وی افزوده است: تکذیب‌، تخریب و تهدید که در تاریخ عمل‌کرد ریاست جمهوری گذشته کم سابقه بوده است و عصبانی شدن و پرداختن به حاشیه‌ها و ادبیاتی فاقد ارزشهای فرهنگی مانند افراطی‌ها‌، دلواپس‌ها،‌ بیسوادها، اقلیت‌ها به پشت سر نگاه‌کن‌ها و زمین خورده‌ها آیا از سر انصاف است؟

وی با انتقاد از بودجه رسانه‌های دولتی و همراه دولت گفت: بودجه‌های رسانه‌های دولتی و همراه دولت را که جمع می‌کنیم بالغ بر صدها میلیارد تومان است و بودجه رسانه‌های حامی شما هم بالغ بر صدها هزار میلیارد تومان و این بماند و اضافه شود به حمایت رسانه‌های خارجی و کجای این رویه مظلوم نمایی دارد و چرا رسانه و روزنامه منتقد خود را تخریب می‌کنید و آنها را تهدید و به دادگاه می‌کشانید؟

ghodoosi

کریمی قدوسی تصریح کرد: آقای روحانی در یک سال گذشته ١٠ لایحه به مجلس شورای اسلامی فرستاده‌اید ضمن آنکه شما قول داده بودید در ١٠٠ روز اول اقدامات اساسی برای رفع مشکلات انجام دهید ولی در یک سال گذشته حتی یک لایحه برای حمایت از اقتصاد مقاومتی به مجلس ارائه نکردید و فقط دو لایحه بودجه سال ٩٣ و اصلاح لایحه بودجه ٩٢ در این فضا بوده است. در جایی می‌گویید پایه پولی را افزایش نداده‌اید در حالی که از مردم پنهان می‌کنید دو میلیارد و ۶٠٠ میلیون دلار از صندوق ذخیره گرفته‌اید و آن را تبدیل به ریال کرده‌اید و عملن پایه پولی را افزایش داده‌اید و با این توجیه کارگاه بزرگ مسکن را به رکود کشانده‌اید.

رییس جمهور در رساله دکترای خود اطلاعات مهمی در حوزه فقه و فقاهت در اختیار انگلیسی‌ها قرار داده است . یک بار و برای همیشه بگویید زیر لحاف اعتدال چه می‌گذرد؟

وی افزود: برخورد دوگانه رییس جمهور این‌جا نمود می‌کند که در دیدار با پرسنل وزارت اطلاعات می‌گوید در یک کشور یک پرچم و یک رهبر است و اما متاسفانه در عمل ژست اپوزیسیون می‌گیرند، اما ملت عزیز می‌دانند که اگر در اداره کشور در مواضعی و مقاطعی مشکل وجود دارد ریشه در ولایت‌گریزی برخی مقامات و خواص دارد.

نماینده مردم مشهد در ادامه سخنان خود و با مورد خطاب قرار دادن رییس جمهور مدعی شد که رییس جمهور در رساله دکترای خود اطلاعات مهمی در حوزه فقه و فقاهت در اختیار انگلیسی‌ها قرار داده است گفت: آقای رییس جمهور می‌گوید اعتدال یک بینش و روش است آیا بنا ندارید براساس رساله دکترای خود در دانشگاه گلاسکو انگلیس که در موضوع تعطیلی احکام شریعت اسلامی ارایه دادید و اطلاعات مهمی در اختیار انگلیسی‌ها قرار دادید با شعار اعتدال فرقه‌گرایی جدیدی را پایه‌گذاری کنید و یکبار و برای همیشه بگویید زیر لحاف اعتدال چه می‌گذرد؟

این نماینده دلواپس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فتنه یک طرح براندازی بود و یک کودتای سیاسی بود و یک اختلاف شخصی نبود که رییس جمهور می خواهد آن را پاک کند و انتصابات دولت خود را که عمدتا از اصحاب آن می‌باشند توجیه کند و جای تعجب است که اسم این اقدامات را اعتدال می‌گذارند. افراطیون را به مسند قدرت بر می‌گردانند و طلبکار ملت هم هستند.

straw-rohani

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تاکید رییس جمهور برای داشتن نگاه به آینده در نشست خبری روز گذشته تصریح کرد: آقای رییس جمهور می‌گوید «به پشت سر خود نگاه نکنید و عده‌ای کارشان این است که به پشت سر نگاه کنندڵ و من به شما می‌گوییم چرا آقای روحانی برخورد دوگانه؟ چرا خودتان دائمن به دولت پشت سر نگاه می کنید و عدم تحرک و ریسک‌پذیری در تصمیماتی که لازمه هر دولت است را با سیاه‌نمایی گذشته به فراموشی می سپاریم در حالی که تاریخ یعنی عبرت و نگاهی به پشت سر و دستگیری از گذشته برای آینده؟ پس چرا رییس جمهور می‌خواهد عدم تحرک خود و دولت خود را که نتوانسته تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کند توجیه کند و به پای نهادهای عمومی می‌گذارد و چرا تهدید می‌کنند که در آینده حرف‌هایی می‌زنند؟

وی مدعی شد: از صحبت‌های رییس جمهور بر می آید که در آینده نزدیک می‌خواهد به نهادهای مقدس حماسه‌ساز و مدافعان راستین این ملت حمله کند و همان کارهایی را که آقای هاشمی و خاتمی نتوانستند انجام دهند ایشان می‌خواهند انجام می‌دهند، اما من به ایشان متذکر می‌شوم که اگر این اتفاق بیفتد رییس جمهور یکسره تمام مشروعیت خود را از دست خواهد داد.

کریمی قدوسی در پایان از رییس جمهور خواست به موضع خود عمل کند و گفت: آقای رییس جمهور علیکم بالمتون لا بلحواشی و دولت در دولت حاشیه سازی نکند و در مجلس و خارج از مجلس کسی قصد حاشیه‌سازی ندارد و اگر موضعی هست که رییس جمهور را عصبانی می‌کند جنبه دفاع دارد و شعار ملت خطاب به شما این است کار کنید کار کنید کار کنید اشتغال اشتغال اشتغال مهار تورم تورم تورم فرهنگ دینی فرهنگ دینی فرهنگ دینی فرهنگ انقلابی فرهنگ انقلابی فرهنگ انقلابی، عزت و مقابله با ذلت، حکمت و مقابله با بی‌خردی، مصلحت و مقابله با وادادگی، غرور ملی، غیرت ملی، باورهای اسلامی والسلام.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,