Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
خبرهای ورزشی

«پیراهن حقیقی به عنوان خوشتیپ‌ترین بازیکن جام به موزه فیفا رفت»

2014 June 19

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پیراهن حقیقی به عنوان خوشتیپ‌ترین بازیکن جام به موزه فیفا رفت

تیم‌ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در چارچوب جام‌جهانی مقابل نیجریه به تساوی بدون گل رسید. «کارلوس کی‌روش» در این مسابقه از «علی‌رضا حقیقی» درون دروازه استفاده کرد. حقیقی از گرفته شدن پیراهنش توسط نماینده فیفا خبر داد. وی در این‌باره گفت: بعد از بازی نماینده فیفا آمد و پیراهنم را خواست و گفت آن را برای موزه فیفا می‌خواهد. به همین دلیل در بازی بعدی باید از پیراهن دیگری استفاده کنم.

haghighi

فیفا در هر دوره جام‌جهانی خوش‌تیپ‌ترین بازیکن جام را بر‌می‌گزیند و به نظر می‌رسد این عنوان در این جام به حقیقی رسید.

تیم‌ملی فوتبال شاکی از رییس خوش‌خنده

هنوز نیمه اول بازی تیم‌های ملی ایران و نیجریه تمام نشده بود که نماینده وزارت ورزش در جمع خبرنگاران گفت: پاداش تو‌جیبی ملی‌پوشان برای تساوی ٣ هزار دلار و برای بردن بازی ۵ هزار دلار است.

بازی تیم‌ملی برابر نیجریه که به پایان رسید بچه‌های تیم‌ملی می‌توانستند شاد باشند که البته همگی از نتیجه راضی بودند اما حسرت توپ‌های از دست رفته را هم می‌خوردند. بیش از همه «اشکان دژاگه» برای اتفاقات نیمه دوم بازی ناراحت بود. این‌که به رغم همه تلاشش نتوانست آنی باشد که یک ملت انتظارش را داشتند. کمی از این حس را می‌شد در چهره «خسرو حیدری» هم دید، اما این دو باید خیلی زود ریکاوری می‌شدند. بچه‌ها افسوس می‌خوردند، افسوس موقعیت‌های از دست رفته. انگار آن‌ها بر خلاف همه، انتظار برد داشتند و این تساوی باعث نشده بود تا راضی شوند. با این وجود خستگی یک تلاش سخت با این نتیجه و لبخند رضایت مردم از تنشان در آمده بود. از این‌که می‌دانستند همان لحظات ایرانی‌ها شهر کوریچیبا را با رقص و آواز‌شان روی سر گذاشتند، حسابی راضی بودند.

kafashian

هنوز عرق ملی‌پوشان خشک نشده بود که دو مقام عالی‌رتبه به رختکن آمدند. کفاشیان و سجادی. دقایقی طولانی از این حضور گذشت و شوخی بچه‌ها درباره پاداش‌ها شروع شد اما رییس بیش‌تر از همه می‌خندید و با لبخندش گفت: حالا فعلن اوضاع مالی‌مان خوب نیست. پاداش‌هایتان سر جایش، اما باشد تهران با هم حساب می‌کنیم. سجادی هم که با گلایه بازیکنان روبه‌رو شده بود جملاتی مشابه را تکرار کرده بود. اتفاقی که کمی روی روحیه بچه‌ها اثر گذاشت، اما آن‌ها خیلی زود سر کیف آمدند چون بهانه‌شان برای بازی نه این پاداش‌ها که مردم‌شان بودند. آن‌هایی که از همان کوریچیبا تا تهران داشتند برای یک نمایش خیره کننده دعایشان می‌کردند. این‌که حالا رییس فدراسیون با همه هم‌راهانی که آورده نمی‌تواند برایشان پاداشی در نظر بگیرد، خیلی نکته‌ای نیست که ذهن‌شان را با آن درگیر کنند. آن‌ها شاید به این نتیجه رسیده بودند و با هم، هم قسم شدند که فقط برای مردم‌شان، همه مسیر را تا ته خط بجنگند. حتا اگر دلخور هم باشند و رفتار رییس، معاون وزیر و دیگر مسوولان را در رسانه‌ای کردن پرداخت پاداش‌ها و عملی نشدنشان خیلی حرکتی شایسته نمی‌دانند.

فاطمی‌نسب سرپرست فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا شد

«سید‌باقر فاطمی‌نسب» در حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا منصوب شد.

godarzi

در حکم آقای «گودرزی» وزیر ورزش و جوانان به فاطمی‌نسب آمده است: نظر به تعهد و تجربه جناب‌عالی در امور مدیریتی و به استناد اختیارات مندرج در اساس‌نامه فدراسیون‌های ورزشی و به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا منصوب می‌شوید.

انتظار دارم در اسرع وقت با هماهنگی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نسبت به راه‌اندازی مجدد فدراسیون تفکیک و ساماندهی هیات‌های استانی و هم‌چنین برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون اقدام کنید.

پیش از این، این فدراسیون به صورت مستقل فعالیت می‌‌کرد، اما چندی پیش با تصمیم مسوولان ورزش با فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان ادغام شد که حالا بار دیگر به صورت مستقل کار می‌کند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,