Saturday, 18 July 2015
18 May 2021
در شهر موصل

«صدور بیانیه جهاد نکاح توسط داعش»

2014 June 20

خبر / رادیو کوچه

 

گروه تندرواسلام‌گرای «داعش» که چند روزی است، کنترل بخش‌هایی از عراق و به‌ویژه یکی از بزرگترین استان‌های این کشور یعنی انبار و شهر موصل را به دست گرفته است، با صدور بیانیه‌‌ای رسمی از ساکنان این شهر خواسته است، دختران خود را به جهاد نکاح وادار کنند.

وب‌سایت «ندا آنلاین» روز جمعه سی‌ام خرداد ماه، به نقل از «شبکه خبر» تلویزیون دولتی ایران ضمن اعلام این خبر نوشته است، در روزهای اخیر نیز برخی رسانه‌های عراقی نوشتند، که سران «داعش» زنان موصلی را به جهاد نکاح وادار می‌کنند و حتا با بلندگوهایی در برخی مناطق موصل از مردم می‌خواهند که زنانشان را به ازدواج نیروهای داعش درآورند.

این وب‌سایت همچنین نوشته است، گفته می‌شود، داعشی‌ها در شهر موصل دادگاهی تشکیل داده و کسانی را که از ازدواج دخترانشان با اعضای داعش جلوگیری می‌کنند، مجازات می‌کنند.

daesh

بنابه گزارش وب‌سایت «ندا آنلاین» به نقل از «شبکه خبر» تلویزیون دولتی ایران گفته‌ می‌شود که تاکنون ۴ زن عراقی پس از مجبور شدن به جهاد نکاح با تروریست ها در موصل، خودکشی کرده‌اند.

بنابه این گزارش، بیانیه روز روز جمعه بیستم ژوئن، داعش نیز صحت این اخبار را تایید می‌کند که در آن از ساکنان موصل خواسته شده است، زنان غیرشوهردار را به جهاد نکاح درآورند و در صورت تخطی از این حکم، مجازات خواهند شد.

جهاد نکاح اقدامی است که بیش از ۲ سال پیش رواج یافته است و نخستین بار یک مفتی وهابی از تونس آن را مطرح کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. شروین
    1

    موصل استان نیست .اسمش استان نینوا هست.