شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
در بندر عسقلان

«اولین کشتی نفت اقلیم کردستان به اسراییل رسید»

۱۳۹۳ خرداد ۳۱

خبر / رادیو کوچه

 

صبح روز جمعه بیستم ژوئن اولین کشتی نفتی که نفت‌خام اقلیم کردستان را حمل می‌کرد، در بندری در اسراییل پهلو گرفت.

خبرگزاری «رویترز» روز جمعه بیستم ژوئن از قول منابع مطلع در این رابطه گزارش داده است، یک کشتی حامل نفت‌خام اقلیم کردستان در بندر عسقلان در اسراییل پهلو گرفته است.

بنابه گزارش «رویترز» نفت‌خام اقلیم کردستان که از بندر جیحون ترکیه بارگیری شده بود ابتدا به جزیره مالت منتقل شده و سپس از آن‌جا توسط کشتی «S.C.F» به بندر «عسلاق» اسراییل منتقل شده است.

oil-kordstan

عکس تزیینی است

براساس گزارش این خبرگزاری هفته گذشته این نفت از طریق کشتی نفتی یونایتد ایمبلم از بندر جیحون ترکیه توسط لوله نفتی مشترک اقلیم کردستان و ترکیه به آن‌جا منتقل می‌شود به جزیره مالت منتقل شده بود.

این درحالی است که شبکه خبری «K.N.N» ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، صفین دزه‌ای سخن‌گوی حکومت اقلیم کردستان اعلام کرده است که تمامی نفتی که به بندر جیحون منتقل شده، به فروش رفته است و اکنون حکومت اقلیم کردستان منتظر دریافت پول آن است.

اختلاف برسر این که چه کسی حق صدور نفت از اقلیم کردستان را دارد هنوز میان دولت مرکزی عراق و کردستان حل نشده است، و در چند روز اخیر، پس از حمله داعش به عراق و تصرف چند شهر در این کشور، نیروهای مسلح اقلیم کردستان (پیشمرگه) با تصرف شهر نفت‌خیر کرکوک چاه‌های نفتی این شهر مورد مناقشه را نیز در اختیار گرفته‌اند.

 

مطالب مرتبط

آغاز صدور نفت دولت اقلیم کردستان از طریق خاک ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,