Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
در بیرون از منزل به همراه خانواده‌اش

«مهدی خزعلی بازداشت شد»

2014 June 21

خبر / رادیو کوچه

 

«مهدی خزعلی» وبلاگ‌نویس و فعال سیاسی منتقد نظام در حالی که با خانواده خود بیرون از منزل بود،روز جمعه سی‌ام خرداد ماه، توسط ماموران بازداشت و به اوین منتقل شد.

وب‌سایت «کلمه» روز جمعه سی‌ام خرداد ماه گزارش داد، «مهدی خزعلی» در حالی که با خانواده خود بیرون از منزل بود توسط ماموران بازداشت و به اوین منتقل شد. وی به محض بازداشت اعلام کرد اقدام به اعتصاب غذا می‌کند.

چندی پیش نیزمهدی خزعلی از تشکیل پرونده قضایی جدیدی علیه خود با شکایت دادستانی اصفهان به اتهام اخلال در نظم و اهانت به مسئولان خبر داده بود.

khazali

«خزعلی» این پرونده را سیزدهمین پرونده قضایی خود خوانده و گفته بود: پرونده یاد شده، بدون ابلاغ و تحقیقات در مرحله دادسرا، تشکیل و به صورت مستقیم به دادگاه ارسال شده است.

وی با بیان این‌که، پرونده جدید توسط شعبه سوم دادیاری دادسرای اصفهان تشکیل شده است، افزوده بود: شعبه ۱۱۰ دادگستری اصفهان در احضاریه‌ای، زمان محاکمه را اوایل اسفند ماه جاری تعیین کرده بود که در دادگاه حضور نیافتم و در نامه‌ای به دادگاه خواستار تعیین شاکی و اتهام شدم.

«مهدی خزعلی» از بعد از انتخابات سال ۸۸ تاکنون شش بار به زندان اوین رفته است، که در طی دوران حبس خود بارهااقدام به اعتصاب غذا‌های طولانی کرده بود.

«خزعلی» پیش از ششمین بازداشتش در آخرین پست وبلاگ خود نوشته بود: من اعتصاب غذا را در راستای تلاش و مبارزه مدنی می‌دانم و اعتصاب غذا و ایثار جان را آخرین سلاح مظلوم در دنیایی می‌دانم که صدایی به جایی نمی‌رسد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,