Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
خبرهای ورزشی

«دژآگه یکی از شش ستاره روز نهم جام‌جهانی»

2014 June 22

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دژآگه یکی از شش ستاره روز نهم جام‌جهانی

پایگاه اینترنتی بلیچر ریپورت «اشکان دژآگه» را یکی از شش ستاره بازی‌های امشب و بامداد فردا معرفی کرد.

رقابت‌های جام‌جهانی امشب و بامداد فردا با برگزاری سه دیدار ادامه می‌یابد.

پایگاه اینترنتی «بلیچر ریپورت» شش ستاره احتمالی بازی‌های امشب و بامداد فردا (یکشنبه) را معرفی کرد که نام اشکان دژآگه نیز در این فهرست به چشم می‌خورد.

آنخل دی ماریا- آرژانتین. ماریو گوتسه – آلمان. اشکان دژآگه – ایران. یان اوبی میکل – نیجریه. آساموآ ژیان – غنا. ادین ژکو – بوسنی و هرزگوین

dejagah

دژآگه در اولین دیدار تیم‌ملی ایران در سمت چپ به بازی گرفته شد تا بتواند «قوچان‌نژاد» را تغذیه کند.

بازیکنان آرژانتین قطعن باید در بازی با ایران تمرکز ویژه‌ای روی این بازیکن داشته باشند.

شکست ایران و امیدواری به پیروزی در مقابل بوسنی

تیم‌ملی ایران با وجود عمل‌کردی درخشان برابر آرژانتین با نتیجه یک بر صفر از این تیم شکست خورد.

دیدار ایران و آرژانتین با برتری یک بر صفر آبی‌سلسته به پایان رسید. تیم‌ملی ایران در این دیدار بیشتر چشم به ضد‌حملات داشت. هرچند که آرژانتینی‌ها به مراتب فرصت‌های بهتری داشتند اما شاگردان آقای «کی‌روش» با دفاعی چند لایه نمایشی قابل قبول ارایه دادند و اگر کمی خوش‌شانس بودند می‌توانستند با حداقل یک امتیاز کار را به پایان ببرند.

تیم‌ملی ایران با ترکیب علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، مسعود شجاعی، امیرحسین صادقی، احسان حاج‌صفی، مهرداد پولادی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، اشکان دژاگه، رضا قوچان‌نژاد و تیم‌ملی آرژانتین با ترکیب رومرو، گارای، پابلو زابالتا،‌ آنخل دی‌ماریا، لیونل مسی، خاویر ماسکرانو، مارکوس روخو، فدریکو فرناندس، سرخیو آگرو، هیگواین و گاگو در این دیدار به میدان رفتند.

گزارش نیمه اول:

تیم‌ملی ایران بر خلاف انتظارها در ابتدای بازی تلاش کرد توپ را بیشتر در میانه‌های میدان حفظ کند. با این حال شاگردان کی‌روش در دقیقه پنجم این دیدار فرصت مناسبی برای گلزنی هم به دست آوردند. ارسال یک ضربه کاشته از سوی «اشکان دژاگه» به «سیدجلال حسینی» رسید که ضربه سر این بازیکن با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه آرژانتین راهی اوت شد.

ir-arj

با گذشت حدود ١٠ دقیقه از این دیدار آرژانتینی‌ها بر بازی سوار شدند و از جناحین تلاش کردند تا دفاع چند لایه ایران را باز کنند. هرچند مدافعان ایرانی در برخی موارد دچار اشتباهات فردی می‌شدند اما مانع از ایجاد فرصت مسلم گلزنی برای تیم آرژانتین شدند. با این حال در دقیقه ١۴ این دیدار هافبک‌های آرژانتین با یک پاس در عمق، هیگواین را در مصافی تک‌به‌تک با علیرضا حقیقی قرار داد و دروازه‌بان تیم‌ملی ایران با خروج به موقع ضربه این مهاجم نامدار آرژانتینی را دفع کرد تا بهترین فرصت این دیدار تا این لحظه به گل تبدیل نشود.

در دقیقه ١٩ این دیدار در حالی که دفاع چند لایه تیم‌ملی تلاش می‌کرد فضاهای خود را بپوشاند آنخل دی‌ماریا تلاش کرد با یک شوت از پشت محوطه جریمه، راه حلی برای گلزنی به ایران پیدا کند اما ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه ایران راهی اوت شد.

در دقیقه ۴١ ارسال یک کرنر از سوی اشکان دژاگه با ضربه سر سید‌جلال حسینی هم‌راه شد. ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناک از بالای دروازه آرژانتین به اوت رفت.

در نهایت نیمه نخست بدون عبور توپ از هیچ یک از خط دروازه‌ها به پایان رسید.

گزارش نیمه دوم:

با آغاز نیمه دوم این آرژانتینی‌ها بودند که بازی را بهتر آغاز کردند و بر توپ و میدان مسلط بودند. شوت زابالتا در دقیقه ۴٩ می‌توانست دروازه ایران را باز کند اما ضربه او با اختلافی ناچیز راهی اوت شد.

در ادامه در دقیقه ۵٢ تیم‌ملی ایران بهترین فرصتش را از دست داد. حرکت خوب شجاعی با ارسال دیدنی منتظری هم‌راه شد و رضا قوچان‌نژاد با یک ضربه سر زیبا می‌توانست دروازه آرژانتین را باز کند اما دروازه‌بان آرژانتینی واکنشی بی‌نظیر داشت و مانع از فروپاشی دروازه‌اش شد. پس از این فرصت جواد نکونام از ایران با کارت زرد داور روبه‌رو شد.

اندکی بعد اشکان دژآگه در محوطه جریمه آرژانتین متوقف شد ولی داور صرب اعتقادی به خطای مدافع نداشت.

در دقیقه ۶٠ لیونل مسی با یک حرکت پا به توپ یک فرصت شوت‌زنی برای خودش ایجاد کرد و از پشت محوطه جریمه تیم ایران اقدام به شوت‌زنی کرد و ضربه‌اش به شکل بسیار خطرناک به اوت رفت.

در دقیقه ۶۴ این دیدار احسان حاج‌صفی با یک شوت از پشت محوطه جریمه آرژانتین تلاش کرد گل اول ایران را به ثمر برساند اما ضربه او با برخورد به مدافع آرژانتینی راهی کرنر شد. این کرنر ارسالی می‌توانست دروازه آرژانتین را باز کند اما استرس مهاجمان تیم‌ملی مانع از فروپاشی دروازه آرژانتین شد.

arjantin

در دقیقه ٧۵ این دیدار آرژانتینی‌ها در حالی آندرانیک تیموریان روی زمین افتاده بود به حمله خودشان ادامه دادند و آنخل دی‌ماریا با یک شوت محکم از داخل محوطه جریمه، تلاش کرد دروازه ایران را باز کند اما واکنش دیدنی علیرضا حقیقی بار دیگر مانع از گلزنی آرژانتینی‌ها شد تا حساب کار هم‌چنان صفر بر صفر باقی بماند. پس از این فرصت خسرو حیدری به جای مسعود شجاعی به میدان آمد و برای آرژانتین پالاسیو به جای هیگوآین و لاوزی به جای آگرو به میدان آمدند.

بعد از این تعویض‌ها آرژانتین به حملاتش اضافه کرد و تلاش کرد تا با فشار بر کناره‌های ایران با ارسال توپ بر روی دروازه موقعیت‌سازی کند اما مدافعان ایران بیشتر ضربات سر را زدند و به این ترتیب بازی هم‌چنان با تساوی بدون گل ادامه یافت.

در دقیقه ٨۵ این دیدار این تاکتیک آرژانتینی‌ها جواب داد و لاوزی با یک ضربه سر تلاش کرد دروازه ایران را باز کند اما باز هم حقیقی مانع از گلزنی آرژانتینی‌ها شد.

در دقیقه ٨۶ قوچان‌نژاد بهترین فرصتش را از دست داد. علیرضا جهانبخش تازه به میدان آمده با یک حرکت تکنیکی یک پاس دیدنی را برای قوچان‌نژاد فرستاد اما قوچان‌نژاد که در مصافی تک به تک با رومرو بود نتوانست دروازه را باز کند. رومرو با شیرجه‌ای استثنایی توپ را دفع کرد تا حساب کار هم‌چنان صفر بر صفر بماند. پس از این فرصت احسان حاج‌صفی از میدان خارج شد و به جایش رضا حقیقی به میدان آمد.

در دقیقه ٩١ این دیدار حرکت فردی و تکنیکی لیونل مسی برای آرژانتینی‌ها گل به هم‌راه آورد. او با یک حرکت عرضی پشت محوطه جریمه ایران و با از پیش روی برداشتن سید‌جلال حسینی و قوچان‌نژاد با یک ضربه فنی و زیبا توپ را به تور دروازه ایران چسباند و گل نخست آرژانتین را به ثمر رساند.

در آخرین لحظات بازی شاگردان کی‌روش تلاش کردند تا نتیجه را برگردانند اما فرصت کافی نداشتند تا با وجود شایستگی فراوان بازی را با حساب یک بر صفر به آرژانتین واگذار کنند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    واقعا استحقاق این رو داره، کاش ضربه سرش تو بازی ارژانتین توی درباره می رفت