شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
شهر رطبه در استان انبار

«داعش یک شهر دیگر در غرب عراق را تصرف کرد»

۱۳۹۳ تیر ۰۱

خبر / رادیو کوچه

 

بنابه گفته مقام‌های امنیتی عراق، گروه اسلام‌گرای افراطی دولت اسلامی عراق و شام «داعش» موفق شده‌اند، روز یک‌شنبه بیست و دوم ژوئن، شهر رطبه در استان انبار را نیز به تصرف خود درآورند.

بنابه گزارش وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» این چهارمین شهری است که در دو روز گذشته در استان انبار سقوط کرده است.

انبار در غرب عراق و در همسایگی اردن، سوریه و عربستان سعودی قرار دارد و شهر رتبه، که به تازگی به کنترل شورشیان در آمده، در مسیر جاده‌ای قرار دارد که بغداد را به سوریه و اردن متصل می‌کند.

همچنین بنابه گزارش این شبکه خبری روز شنبه گذشته بیست و یکم ژوئن نیز گذرگاه مرزی قائم، در غرب عراق و مرز سوریه، به همراه شهرهای راوه و عانا به دست داعش افتاد. پیکارجویان داعش گفته‌اند برخی از تصرف‌هایشان بدون خونریزی و از طریق گفت‌وگو با عشایر سنی ممکن شده است.

daesh

بنابه همین گزارش، یکی از پیکارجویان به «بی‌بی‌سی» گفته است که آن‌ها قصد دارند کل استان انبار را تصرف کنند تا برای حمله به بغداد، پایتخت، آماده شوند.

داعش بخش‌هایی از شرق سوریه را در اختیار دارد و با اشغال شهرهای نزدیک به سوریه در عراق، می‌تواند برای نیروهای خود منطقه‌ امنی وسیع ایجاد کند و به راحتی به جابجایی مهمات و ادوات جنگی بپردازد.

گروه تندروی داعش که درگیر جنگ داخلی سوریه بود، کمتر از دو هفته پیش توانست شهر موصل، بزرگترین شهر شمال عراق را در اختیار بگیرد. این گروه می‌گوید که می‌خواهد دولتی اسلامی در عراق و شام (سوریه) برقرار کند.

مطالب مرتبط

صدور بیانیه جهاد نکاح توسط داعش

داعش اولین شهر شیعه‌نشین عراق را تصرف کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۳ Comments


 1. ناشناس
  1

  میشه سؤال کنیم کى میان قم سر وقت حوزه علمیه تا ملت از دست این اخوند ها راحت بشن ….؟؟؟؟؟

 2. 2

  من نمی دونم اخه پس این عراق و لشگرش دارن چی کار می کنن اخه

 3. 3

  پس این ارتش عراق چه کار داره می کنه؟؟؟ فقط واسه ما شاخ بودن، از پس یه گروه بر نمی یان