شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
خبرهای ورزشی

«تنها یک قدم دیگر تا رسیدن به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال»

۱۳۹۳ تیر ۰۷

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تنها یک قدم دیگر تا رسیدن به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال

هفته ششم لیگ جهانی والیبال در حالی پیگیری شد که تماشاگران حاضر در سالن ١٢ هزار نفری آزادی ایران این دیدار را ایستاده تماشا می‌کنند.

تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان از ساعت ٢١ امروز جمعه ششم تیر ماه، در نخستین مسابقه هفته ششم لیگ جهانی والیبال به مصاف یک‌دیگر رفتند. این دیدار در سالن ١٢ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

هیجان این دیدار به قدری زیاد بود که اکثر تماشاگران حاضر در سالن این دیدار را ایستاده تماشا کردند.

ست اول این دیدار را لهستان با نتیجه ٢۵ بر ٢٣ پیروز شد اما در ست‌های بعد، این ایران بود که موفق شد شکست را به لهستان تحمیل کند و یک قدم دیگر به فینال لیگ جهانی نزدیک شوند.

walibal

ملی‌پوشان والیبال ایران در حال حاضر و در صورت کسب یک پیروزی دیگر در سه بازی آینده خود صعودشان به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال قطعی است.

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال در شهر فلورانس ایتالیا برگزار خواهد شد و غیر از ایتالیای میزبان، چهار تیم از دو گروه اول و دوم دسته یک و تیم برتر دسته دوم در این مرحله حضور خواهند داشت.

چند نفر از این تیم‌ملی به جام‌جهانی بعدی می‌رسند

جام‌جهانی برای تیم‌ملی و فوتبال ایران تمام شد. حالا همه دعا می‌کنند و امیدوارند تا حضور تیم ایران در این تورنمنت عظیم باز هم ٨ ساله نشود و ۴ سال بعد در روسیه هم تیم ایران را جایی بین ٣٢ تیم برتر دنیا ببینیم.

به گزارش آی اسپورت، با این حال شاید نگاهی به ترکیب ٢٣ نفره این تیم و دوراندیشی برای آنها جالب باشد. این‌که از این تیم چند نفر شانس این را خواهند داشت تا در یک جام‌جهانی دیگر بازی کنند نکته‌ای است که می‌تواند حداقل برای چند نفر از ملی‌پوشان امیدوارکننده باشد.

مطمئنن با یک حساب سرانگشتی کوچک می‌توان به این مساله اشاره کرد، آنهایی که در جام‌جهانی آینده بالای ٣٠ سال سن خواهند داشت بعید است این شانس بزرگ را داشته باشند که جام‌جهانی را تجربه کنند .

t-m

با توجه به اسامی لیست ٢٣ نفره تیم‌ملی در جام‌جهانی ٢٠١۴ تنها ٨ بازیکن به لحاظ سنی شانس حضور در جام‌جهانی بعدی را خواهند داشت چرا که بقیه نفرات یا همین الان بیش از ٣٠ سال سن دارند یا ۴ سال بعد سنشان از ٣٠ بیشتر می‌شود. البته می‌شود برای استثناها شانس قائل شد و بعید نیست در صورت صعود  به جام‌جهانی بعدی مثل همین دوره بازیکن بالای ٣٠ سال هم داشته باشیم و مثلن «اشکان دژاگه» را در ٣٢ سالگی هم در این تورنمنت ببینیم اما اگر تنها سن را ملاک بدانیم متوجه می‌شویم که ۴ سال بعد دنیل داوری، علیرضا حقیقی و گوچی ٣٠ ساله خواهند شد اما نفراتی مثل رضا حقیقی، کریم انصاری‌فرد، احسان حاج‌صفی، بختیار رحمانی و علیرضا جهانبخش شانس حضور در روسیه را زنده می‌بینند.

در روسیه رضا حقیقی ٢٩ ساله می‌شود، انصاری‌فرد و حاج‌صفی ٢٨ ساله، بختیار ٢۶ ساله و جهانبخش ٢۴ سال سن خواهند داشت.

رتبه بازیکنان ایران در مرحله گروهی مشخص شد

به گزارش خبرگزاری فارس، رتبه بازیکنان ایران در مرحله گروهی جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل مشخص شد که طی آن در بین ١٠٠ بازیکن برتر این رقابت‌ها در مرحله گروهی فقط نام «مهرداد پولادی» از کشور ایران دیده می‌شود.

در این لیست که ساعاتی پیش از سوی فیفا به هم‌راه تیم منتخب مرحله گروهی منتشر شد، رتبه بازیکنان تیم‌ملی ایران به هم‌راه امتیاز بازیکنان در زیر آمده است:

djageh

٢٩- مهرداد پولادی با امتیاز ٩.٠٩

١٠١- رضا قوچان‌نژاد با امتیاز ٨.١٨

١۴۶- اشکان دژاگه با امتیاز ٧.٧٣

١۶٠- امیرحسین صادقی با امتیاز ٧.۶١

١٨٠- احسان حاج‌صفی با امتیاز ٧.۴٣

١٨۶- جواد نکونام با امتیاز ٧.٣٧

٢١٨- پژمان منتظری با امتیاز ٧.١

٢۵١- علیرضا حقیقی با امتیاز ۶.٨٢

٢۶۴- سیدجلال حسینی با امتیاز ۶.٧١

٢٧١- آندرانیک تیموریان با امتیاز ۶.۶۶

٣۴٢- خسرو حیدری با امتیاز ۶.٠٧

٣٨۴- مسعود شجاعی با امتیاز ۵.٧١

۴۴٢- علیرضا جهانبخش با امتیاز ۵.١٩

۵٣۴- انصاری‌فرد با امتیاز ۴.١٧

۵٣۴- رضا حقیقی با امتیاز ۴.١٧

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,