Saturday, 18 July 2015
23 October 2020
بسته شدن ورودی‌های کربلا

«کشته شدن دست‌کم پنج نفر در درگیری‌ مسلحانه دو گروه شیعه در کربلا»

2014 July 02

خبر / رادیو کوچه

 

در شهر کربلا در عراق، میان طرفداران امام «محمود الحسنی الصرخی» از مراجع شیعە و نیروهای حکومت مرکزی درگیری بەوجود آمد کە منجر بە کشتە شدن دست‌کم ۵ نفر و زخمی‌شدن ٢۵ تن دیگر شدە است.

شبکه خبری «سومریه نیوز» عراق، روز چهارشنبه دوم ژوئیه در این رابطه گزارش داده است، آمار کشته شدگان و افراد زخمی در جریان درگیری‌ها میان حامیان «محمود الحسنی الصرخی»، یکی از شخصیت‌های دینی شیعه با نیروهای امنیتی در کربلا به شکل متفرقه در مناطق مختلف این شهر ادامه دارد.

به گزارش رسانه‌های محلی چهارنفر از کشتە شدگان این درگیری‌ها از افسران امنیتی حکومت عراق هستند.

karbala

امام «محمود الحسنی الصرخی» از مراجع شیعە عراق، پیشتر فتوای آیت‌اله «سیستانی» مبنی بر جنگیدن شیعیان با نیروهای داعش را رد و بە مخالفت با آن برخواستە بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران«ایسنا» نیز به نقل از منابع خبری محلی عراق گزارش داد که در این عملیات بیش از ١٠٠ تن از طرفداران الصرخی بازداشت شده‌اند و جستجو برای یافتن و بازداشت طرفداران الصرخی ادامه دارد.

بنا بر این گزارش تک‌تیراندازان هوادار الصرخی نیز در مناطق مختلف کربلا به ویژه در اطراف خانه وی مستقر شده‌اند و به سوی نیروهای دولتی شلیک می‌کنند.

شبکه خبری «روداو» نیز در این رابطه گزارش داده است، یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد که در پی این درگیری‌ها، نیروهای امنیتی مقررات منع آمد و شد در تمام استان کربلا اعمال کرده‌اند و ورودی‌های استان بسته شده است.

مطالب مرتبط

عقب‌نشینی ارتش عراق تا بیست و پنج کیلومتری جنوب تکریت

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. NO WAR
    1

    “کربلا دروازه ی فتح قدس”
    اسلام سیاسی همین است جایی برای رسیدن به توافق و حل وجود ندارد چون حقیقت از پیش تعیین شده است! البته رژیم ایران کم لطفی نفرموده و تمامی درگیریها به گونه نوک پیکان جنایت را بسوی آنها نشانه می رود زیاخواهی آنها بود که از تشکیل یک دولت جدید و توسط خلقهای سوریه و عراق جلوگیری کرد به شخصه هرآنچه روی می دهد را از رهبر معظم و سپاه قدس و سربازان گمنام میبینم!