Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
مذاکره کنندگان ارشد اتمی ایران

«عراقچی پذیرش احتمالی هرگونه محدودیت در مذاکرات را موقت دانست»

2014 July 02

خبر / رادیو کوچه

 

«عباس عراقچی» و «مجید تخت روانچی»، معاونان وزارت خارجه ایران و از مذاکره کنندگان ارشد اتمی ایران با کشورهای ۵+١گفته‌اند که اگر ایران محدودیت‌هایی را در جریان مذاکرات وین بپذیرد، موقت خواهد بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز چهارشنبه یازدهم تیر ماه گزارش داده است، که آقای «عراقچی» به این خبرگزاری گفته است:می‌خواهیم از این بیستروز استفاده لازم را برای رسیدن به نتیجه داشته باشیم. اگر به خاطر اعتماد‌سازی محدودیت‌هایی را قبول کنیم برای یک دوره‌ زمانی مشخص و موقتی خواهد بود.

دور ششم مذاکرات جامع اتمی ایران از امروز چهارشنبه دوم ژوئیهدر وین آغاز خواهد شد. این گفت و گوها در هجده روز پایانی مهلت شش ماهه توافق ژنو انجام می‌شود.

zarif-eraghchi

«مجید تخت‌روانچی»، معاون امور اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران و از مذاکره کنندگان اتمی نیزگفته است:به هیچ‌وجه هیچ محدودیتی ‌را در قالب این گفت‌وگوها برای همیشه و مادام‌العمر نمی‌پذیریم و در توافق ژنو هم صحبتی از همیشگی کردن چیزی نبوده است بلکه این گفت‌وگوها صحبت از دوره ویژه‌ای می‌کند که پس از آن پرونده ایران عادی خواهد شد.

در حال حاضر «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «محمدجواد ظریف»، وزیر خارجه ایران، سرپرستی مذاکرات را بر عهده دارند. اعلام شده است که به دلیل تقارن این دوره از مذاکرات با ماه رمضان و دیرهنگام بودن زمان افطار به افق وین، آقای ظریف و خانم اشتون ضیافت شام کاری نخواهند داشت.

یک روز پیش از آغاز گفت‌وگوها، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست نسبت به حصول توافق ابراز خوشبینی کرد، اما درباره مدت زمان کوتاه تا پایان زمان پیش بینی شده توافق ژنو هشدار داد.

مطالب مرتبط

بازگشت به سیاست‌های قبلی، در صورت عدم توافق در مذاکرات اتمی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,