Saturday, 18 July 2015
02 July 2020
پس از ٤٦ روز از اعتصاب غذا

«وضعیت جسمی لطیف حسنی محبوس در زندان اوین وخیم است»

2014 July 03

خبر / رادیو کوچه

 

«لطیف حسنی» زندانی سیاسی آذری که از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، و تبلیغ علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران به ۹سال حبس تعزیری محکوم شده است، پس از ۴۶ روز اعتصاب غذا در وضعیت بد جسمی به‌سر می‌برد.

«لطیف حسنی» روز یک شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه گذشته در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان‌ها و احقاق حقوق قانونی زندانیان سیاسی از جمله حق انتقال به شهر محل سکونت و استفاده از مرخصی و هم‌چنین اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زد.

بنابه گزارشی که روز چهارشنبه یازدهم تیر ماه به «رادیو کوچه» رسیده است، وی پس از ۳۷روز اعتصاب غذا به قرنطینه زندان اوین منتقل شد ولی حاضر نشد تا زمانی که به بند زندانیان سیاسی منتقل و اصل تفکیک جرایم در موردش اجرا شود دست از اعتصاب غذای خود بکشد.

latif-hasani4

روز نهم اردیبهشت ماه سال ٩٢ قاضی «باقرپور»، رییس شعبه‌ سوم دادگاه انقلاب تبریز، «لطیف حسنی»، «آیت مهرعلی بیگلو»، «شهرام رادمهر»، «محمود فضلی» و «بهبود قلی‌زاده» را به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به هشتسال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱سال حبس تعزیری و در مجموع به ۹سال حبس تعزیری محکوم نمود.

«اعظم پیری» همسر این زندانی طی نامه‌ای نوشته است: «وضعیت جسمی همسرم لطیف حسنی به قدری وخیم و بحرانی است که دادستان دستور داده با تدابیر امنیتی ایشان را منتقل کنند و تاکید شدید کرده که هیچ کس حق نزدیک شدن به ایشان و مشاهده اورا ندارد و مبادا کسی از او عکسی بگیرد.»

به گفته خانم «پیری»، در مدت ۴۳روز گذشته «لطیف حسنی»، فقط آب، چای، نمک و قند استفاده می‌کرده که از وقتی وارد قرنطینه زندان «اوین» شده (طی ۵ روز گذشته) روزی فقط ۳ لیوان چای و ۳ حبه قند به ایشان می‌دهند و از امروز و با شروع ماه رمضان آن‌را هم قطع کرده‌اند.

همسر این زندانی هم‌چنین گفته است، در مراجعه به زندان اوین متوجه شدم اسم ایشان در هیچ سیستمی ثبت نشده است، در صورتی‌که همسرم از داخل زندان اوین به من زنگ زده بودند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,