Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل

«ناوی پیلای خواستار گنجاندن موضوع حقوق بشر در مذاکرات وین شد»

2014 July 03

خبر / رادیو کوچه

 

در حالی که ایران با کشورهای عضو گروه ۵+١ در وین در حال مذاکره اتمی است، ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، از طرفین مذاکرات اتمی خواست که به مسایل نگران‌کننده حقوق بشری ایران هم بپردازند.

ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه سوم ژوئیه، در حاشیه اجلاس وین به خبرنگاران گفت: اعدام‌های بسیار زیاد نتیجه حکم دادگاه‌هایی است که ما فکر می‌کنیم ناعادلانه یا بر پایه اتهام‌های واهی برگزار شده است.

خانم پیلای از کشورهای ۵+١ متشکل از پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان خواسته گفت‌و‌گو درباره مسایل حقوق بشر ایران را به طور مفصل در برنامه خود قرار دهند.

nawipilai

این خواسته‌ای است که از زمان سرعت گرفتن مذاکرات اتمی با جمهوری اسلامی بارها توسط سازمان‌ها و گروه‌های مدافع حقوق بشر در سراسر دنیا تکرار شده است.

خانم پیلای که خود در شهر وین، محل مذاکرات اتمی ایران و گروه پنج به علاوه یک، به سر می‌برد در حاشیه کنفرانسی در این شهر اعلام کرد که یکی از مسایل بسیار نگران‌کننده دادگاه‌هایی است که «احساس می‌کنیم عادلانه نیستند».

دو ششم مذاکرات جامع هسته‌ای ایران با هدف حل و فصل نهایی پرونده هسته‌ای چهارشنبه دوم ژوئیه، ۱۱تیرماه در وین آغاز شده است. این گفت‌و‌گوها ممکن است بیش از دو هفته ادامه پیدا کند.

مطالب مرتبط

عراقچی پذیرش احتمالی هرگونه محدودیت در مذاکرات را موقت دانست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,