Saturday, 18 July 2015
26 January 2020
محبوس در زندان رجایی شهر

«مرگ تدریجی حسن طفاح، زندانی ٨۵ ساله مبتلا به سرطان خون»

2014 July 04

خبر / رادیو کوچه

 

مسئولان زندان رجایی شهر، علی‌رغم تاکید بهداری این زندان مبنی بر وخامت حال حسن طفاح و عدم توانایی تحمل کیفر توسط این زندانی ٨۵ ساله که با سرطان خون دست و پنجه نرم می کند، از آزادی وی ممانعت می‌کنند.

«کمپین صلح فعالان در تبعید»، در این رابطه گزارش داده است، علی‌رغم تایید و تاکید پزشکان بهداری زندان رجایی شهر مبنی بر وخامت وضعیت جسمانی این  وکیل زندانی و مبتلا به سرطان، هم‌چنان از آزادی وی از زندان جلوگیری می‌شود.

tabah

بنابه گزارش این کمپین، حسن طفاح در سال ١٣٨٧ توسط نیروی‌های امنیتی دستگیر و به بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل شد. اتهام این عضو فدارسیون وکلای عراق و عضو فدارسیون بین المللی وکلا و حقوقدانان، محاربه، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام عنوان شده است و ابتدا در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر اتهام محاربه حذف شد.

او در نهایت به دلیل دو اتهام باقی مانده به ١۵ سال حبس در تبعید محکوم شد که با تایید حکم، از زندان اوین به زندان رجایی شهر برای تبعید منتقل شد.

حسن طفاح از جمله ایرانیان مهاجر در عراق است که هنگام جنگ به ایران بازگشتند. او که متولد عراق است، در این کشور حقوق خواند و به وکالت پرداخت و  عضو فدارسیون وکلای عراق و عضو فدارسیون بین‌المللی وکلا و حقوقدانان است. این وکیل در زمان صدام مانند بسیاری از ایرانیان مقیم عراق از این کشور رانده شده و به همراه خانواده‌اش به ایران برگشتند.

مطالب مرتبط

پیرمرد ٨۵ ساله‌ای با سرطان خون در زندان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,