Saturday, 18 July 2015
02 June 2020
جاسوسی آمریکا در آلمان

«احضار سفیر آمریکا در آلمان پس از بازداشت یک جاسوس آمریکا»

2014 July 05

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال بازداشت یک نفو به ظن جاسوسی برای آمریکا در آلمان، وزات خارجه این کشور«جان امرسون» سفیر آمریکا در برلین را احضار کرد.

بنابه گزاش رسانه‌های خبری، وزارت خارجه آلمان روز جمعه چهارم ژوئیه در تماسی با «جان امرسون»، سفیر آمریکا در برلین، در پی بازداشت یک مظنون که ظن آن می‌رفته به جاسوسی برای آمریکا مشغول بوده، وی را برای دیداری فراخوانده است.

به گزارش شبکه خبری «دویچه‌وله»، وزارت خارجه آلمان از آقای «امرسون» خواستار پاره‌ای همکاری‌ها با تحقیقاتی است، که بنا بر گزارش‌ها، در مورد اتهام‌های مربوط به یک «جاسوس» که برای واشینگتن ازجمله از پارلمان آن کشور، تجسس می‌کرد، انجام می‌شود.

cn_us_nsa

به گزارش، رسانه‌های خبری آلمان، مظنون یکی از کارکنان سازمان اطلاعات برون‌مرزی آلمان است که تلاش کرده اطلاعات اعضای کمیته ویژه مجلس این کشور را که مامور تحقیق درباره جاسوسی آمریکا از آلمان و شنود تلفنی «آنگلا مرکل»، صدراعظم هستند، جمع آوری کند.

در همین رابطه، روزنامه آلمانی «بیلد» از قول منابع امنیتی آلمان نوشته است، او به مدت دو سال به طور دوجانبه مشغول فعالیت بوده است.

بنا بر همین گزارش، این مامور ٢١٨ مدرک حساس را به یک ساز و کار اطلاعاتی آمریکا به رقم ٢۵هزار یورو فروخته است.

خبرگزاری «رویترز» نیز از قول یک سیاستمدار آلمانی که نامش فاش نشده گفته فرد متهم به جاسوسی، داوطلبانه به آمریکا پیشنهاد ارائه اطلاعات داده است.

مطالب مرتبط

عاملان شنود مکالمات آلمانی‌ها باید پاسخگو باشند

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,