Saturday, 18 July 2015
21 February 2020
در جریان جنگ داخلی عراق

«کشته شدن یک خلبان ایرانی در سامرای عراق»

2014 July 05

خبر / رادیو کوچه

 

خبرگزاری‌های ایران روز شنبه چهاردهم تیر ماه، از کشته شدن یک خلبان ایرانی در جریان جنگ داخلی عراق و تشییع و تدفین او در روز گذشته در زادگاهش در نزدیکی شیراز خبر دادند.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران طی خبری کوتاه گزارش داده: «نمازگزاران شیراز پس از اقامه نماز جمعه این شهر پیکر شهید شجاعت علمداری مورجانی مدافع حرم مطهر اهل بیت را در شیراز تشییع کردند.»

خبرگزاری «ایرنا» در این گزارش، بیان می‌کند که خلبان «شجاعت علمداری مورجانی» «در سامرا و به هنگام دفاع از حریم اهل بیت» کشته شده است.

ایرنا اما توضیح بیشتری درباره چگونگی این رخداد نداده و مشخص نکرده است که آیا آقای علمداری در هنگام هدایت هلی‌کوپتر یا هواپیمای جنگی هدف قرار گرفته است یا نه.

11

در این حال خبرگزاری «فارس» نیز عکس‌هایی از مراسم تشییع پیکر «شجاعت علمداری» در روستای سیاخ دارنگون از توابع شیراز منتشر کرده که روز جمعه انجام شده است.

در این گزارش از آقای علمداری به عنوان «سرهنگ پاسدار» نام برده می‌شود. عکس‌هایی هم که از این مراسم منتشر شده است نشان از حضور تعدادی از افسران و سرداران سپاه پاسداران در آن دارد. ضمن آن که بر تابوت شجاعت علمداری نیز آرم سپاه پاسداران به چشم می‌خورد.

ایران در جنگ داخلی عراق جانب حکومت این کشور علیه نیروهای داعش را گرفته است. مهم‌ترین مرجع تقلید شیعیان در عراق، آیت‌اله سیستانی، نیز فتوای جهاد علیه داعش را داده است.

با این حال مقامات ایران تاکید کرده‌اند که برنامه‌ای برای اعزام نیرو به عراق ندارند اما اگر بغداد درخواست کند، تهران حاضر است که اسلحه به آن کشور ارسال کند.

مطالب مرتبط

ایران هفت جنگنده سوخو- ۲۵به دولت عراق تحویل داد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,