Saturday, 18 July 2015
31 May 2020
خبرهای ورزشی

«حقیقی در جام‌جهانی در رده سیزدهم بهترین گلر‌ها»

2014 July 08

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حقیقی در جام‌جهانی در رده سیزدهم بهترین گلر‌ها

دروازه‌بان تیم‌ملی فوتبال ایران در طبقه‌بندی معتبرترین نشریه فوتبال آلمان در رده سیزدهم بهترین دروازه‌بان‌های جام‌جهانی قرار گرفت.

به گزارش فارس، در شرایطی که تنها ۴ دیدار از ۶۴ دیدار جام‌جهانی ٢٠١۴ باقی مانده است، «علیرضا حقیقی» هم‌چنان یکی از دروازه‌بان‌های خوب جام‌جهانی بیستم طبق معیارهای هفته‌نامه کیکر آلمان محسوب می‌شود.

در شرایطی که حقیقی در این دوره به خاطر حذف تیم‌ملی ایران در مرحله گروهی مسابقات ٣ بازی انجام داد و دروازه‌بان‌های دیگری مثل مانوئل نویر(آلمان)، ناواس(کاستاریکا) و … به خاطر بازی کردن بیشتر در جام و صعود تا مراحل یک هشتم، یک چهارم و حتا نیمه‌نهایی بازی‌های بیشتری انجام داده‌اند، حقیقی موفق شده براساس میانگین نمره خود نزد نشریه آلمانی در جایگاه سیزدهم بهترین دوازه‌بانان بازی‌های برزیل ٢٠١۴ قرار گیرد.

haghighi

بر اساس میانگین نمره ٣ بازی که حقیقی مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی هرزگوین انجام داد، کیکر به وی ٢.٨٣ نمره داده است.

دروازه‌بان فصل قبل تیم دسته دومی کوویلو پرتغال پایین‌تر از دروازه‌بان‌های تیم‌های کاستاریکا، مکزیک،‌‌ آلمان، آمریکا، اکوادور، شیلی، ایتالیا، برزیل، کلمبیا، الجزایر، سوئیس و نیجریه قرار گرفته است.

رده‌بندی انجام شده نشریه ژرمن‌ها دراین مورد به شرح زیر است:

١- ناواس، ‌کاستاریکا،‌ نمره: ١.٨ / ٢- اوچه‌ا، مکزیک، نمره : ١.٨٨ / ٣- نویر، آلمان،‌ نمره ٢ / ۴- هاوارد، آمریکا، نمره : ٢.٢۵ / ۵- دومینگوئز، ‌اکوادور، نمره : ٢.٣٣ / ۶- براوو، شیلی، نمره : ٢.٣٨ / ٧- بوفون، ایتالیا، نمره : ٢.۵ /  ٨- جولیو سزار، برزیل، نمره : ٢.۶ / ٩- اوسپنیا،‌کلمبیا،‌ نمره : ٢.۶ / ١٠- امبولی،‌ الجزایر، نمره : ٢.۶٣ / ١١- بنگالیو، ‌سوئیس، نمره : ٢.۶٣ / ١٢- انی‌یاما، نیجریه، نمره : ٢.٧۵ / ١٣- علیرضا حقیقی، ایران، نمره : ٢.٨٣

میانگین نمره نشریه آلمانی

براساس نظام نمره‌دهی نشریه کیکر، بهترین نمره بازی یک است و ضعیف‌ترین آن ۶ خواهد بود. حقیقی با توجه به بازی‌های خوبی که به خصوص مقابل نیجریه و آرژانتین انجام داد، همین‌طور مقابل بوسنی تیم‌ملی را همراهی کرد، صاحب نمراتی شد که میانگین آن ٢.٨٣ است.

1

پیکارهای جام‌جهانی از تاریخ ٢٣ خرداد آغاز شد و تا ٢٢ تیرماه ادامه خواهد یافت.

چک ٨٠٠ میلیونی هاشمی ضامن سفر هنرمندان به برزیل بود

یکی از خبرسازترین اتفاقات جام‌جهانی برزیل، سفر گروه هنرمندان برای تهیه مستندی از حاشیه‌های این مسافرت بود.

به گزارش خبرآنلاین، با گذشت بیش از یک هفته از بازگشت کاروان اعزامی تیم‌ملی و همراهان به جام‌جهانی، هم‌چنان تب حاشیه‌های سفر هنرمندان به برزیل داغ است. این‌که این گروه نزدیک به بیست نفره چه دستاوردی برای سفر به برزیل داشته‌اند.

این‌که چگونه رفته‌اند و چه‌قدر هزینه کردند. این گروه که قرار بود با اسپانسری «هومن طالبی» به این سفر اعزام شوند و چهره‌هایی چون «رضا گلزار» را در جمع خود داشته باشند با حذف طالبی و کنار کشیدن او از اسپانسرینگ با مدیریت «جواد هاشمی» عازم این سفر شدند و اسپانسرینگ‌شان را هم «پرویز بیک‌زاده»، مسوول تور تعطیلات رویایی بر عهده گرفت. توری که نماینده انحصاری فدراسیون برای اعزام هواداران به این رقابت‌ها بود، اما تنها سی‌و‌نه مسافر را غیر از هنرمندان به این سفر برد و حالا برای اعزام همان سی‌و‌نه نفر و به دلیل شکایت‌های مختلف و البته اتفاقاتی که از سوی نمایندگان اعزامی سازمان گردشگری ارایه شده، فعالیتش به حالت تعلیق در آمده است تا بتواند رضایت شاکیان را جلب کند.

البته به عکس خیلی از مسافرانی که این روزها گلایه‌هایی از این تور و ترانسفر مسافران داشته‌اند، هنرمندان از این سفر رضایت داشتد و غیر از مشکل اتوبوس‌گردی‌های طولانی برای دیگر امکاناتی که در اختیار داشتند، راضی بودند. آنها در این سفر، دو بار و در دو تایم مختلف قبل از بازی با آرژانتین و بوسنی، با ملی‌پوشان در یک هتل بودند. آنها البته از این اردوی پانزده روزه خود، بیش از صد ساعت فیلم گرفته‌اند تا تبدیل به سی‌دی‌هایی برای توزیع در شبکه نمایش خانگی شود.

2

سریالی که ساختش بر عهده «سید‌جواد هاشمی» است. این جواد هاشمی بود که برای بردن این دوستانش به برزیل با آژانس مسافرتی به توافق رسید و این آژانس را اسپانسر گروه کرد. او البته به ازای این اسپانسرینگ، چک ضمانتی هشت‌صد میلیون تومانی به بیک‌زاده، مدیر آژانس داده و  قرار این دو به این صورت است که اگر سی‌دی‌های این مستند به هر دلیلی در شبکه نمایش خانگی توزیع نشود، او این هزینه سفر همراهانش را می‌پردازد. این یعنی تور تعطیلات رویایی برای سفر وی‌آی‌پی در هتل‌های 5‌ستاره از هنرپیشه‌ها نفری چهل میلیون تومان گرفته است .

چکی که اگر به هر دلیلی پاس نشود این هنرپیشه سینما باید دفتر کارش در خیابان ولیعصر را به عنوان غرامت به جایش بپردازد. این‌که این صد ساعت «راش» هنرمندان غیر از خرید و فوتبال بازی کردن‌های‌شان چه اتفاق دیگری دارد، مسئله‌ای است که آنها به‌زودی باید با آماده شدن این پکیج به آن پاسخ دهند. پکیجی که شاید به گوشه‌ای از این همه حاشیه‌های یک سفر پایانی ببخشد. پرویز بیک‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین، این‌که اسپانسر این مسافرت شده را تایید می‌کند و می‌گوید: «ما هزینه این سفر را تامین کردیم و قرار شد به ازای آن هم این سی‌دی تکثیر و توزیع شود.»

او درباره چک ضمانت هم می‌گوید: «بله ما یک‌سری قول و قراری با آقای هاشمی داریم. اگر به هر دلیلی این سی‌دی‌ها تولید نشود، حق موسسه ما چه می‌شود؟» آیا این سی‌دی‌ها می‌توانند اثربخش باشند و فضای عمومی تلطیف شود یا هم‌چنان این حاشیه‌ها ادامه خواهد داشت. حاشیه‌هایی که از عکس‌های ارسالی هنرمندان به تهران شروع شد و به جایی رسید که نماینده منتسب به کمیسیون اصل 90 مجلس برای این سفر پر‌حاشیه به شدت از «محمدرضا شریفی‌نیا» انتقاد کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,