Saturday, 18 July 2015
17 May 2021
در دادگاه کیفری شعبه ۲دادسرای نظام

«برگزاری دادگاه شکایت شاهین دادخواه از دو مقام سابق وزارت اطلاعات»

2014 July 09

خبر / رادیو کوچه

 

جلسه رسیدگی به شکایت شاهین دادخواه  از دو مقام سابق وزارت اطلاعات ، با حضور وکیل مدافع این زندانی سیاسی، صبح روز سه‌شنبه هفدهم تیر ماه، در دادگاه کیفری شعبه ۲دادسرای نظام برگزار شد.

بنابه گزارشی که روز سه‌شنبه هفدهم تیر ماه، در این رابطه به رادیو کوچه رسیده است،در جلسه دادگاه که با حضور وکلای مدافع هر دو طرف برگزار شد، از طرف دکتر دادخواه وکیل مدافع وی اسناد و مدارک خود را از تخلفات عدیده دو مقام سابب وزارت اطلاعات در دولت احمدی نژاد به دادگاه ارایه کرد.

بنابه این گزارش، این دیپلمات زندانی بند ۳۵۰ اوین ، از رضوی (معاونت ضد جاسوسی ) و تدین (معاونت حقوقی ) به جهت پرونده‌سازی علیه وی و سایر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای در دولت اصلاحات از این دو نفر شکایت کرده است.

دکتر شاهین دادخواه، مشاور سابق حسن روحانى که در مجموع به هفت سال حبس تعزیرى و ۵سال حبس تعلیقى محکوم شده است، در شکایت خود از این دو مقام به تخلفات عدیده آن‌ها در جریان دادرسى، بازجویى و محاکمه اشاره کرده و یادآور شده است که به خاطر ماموریت‌هاى محوله از شوراى عالى امنیت ملى وقت، و تایید این ماموریت‌ها توسط وزارت اطلاعات، در دادگاهی غیرعادلانه به اجتماع و تبانی علیه نظام محکوم و در حال سپری کردن مدت محکومیت خود می باشد.

shahindadkhah

به گفته یکی از نزدیکان وی، پس از شکایت شاهین دادخواه از دو مقام سابق وزارت اطلاعات در دولت احمدی نژاد، به جهت پرونده‌سازی‌های کذب و خلاف واقع، و پس از ارایه اسناد و مدارک از این تخلفات در حرکتی تلافی جویانه توسط اطلاعات سپاه پاسدران به سلول انفرادی دو الف اوین منتقل و با بازجویی‌های طاقت‌فرسا همراه با شکنجه یک ماهه، تلاش نمودند تا با پرونده‌سازی جدید علیه ایشان مانع پیگیری‌های بعدی وی شوند، به نحوی که گفته می‌شود ماموران سپاه  بیان کرده‌اند این دیبپلمات ارشد را مادام العمر در حبس  و زندان نگه خواهند داشت.

در طی یک سال گذشته شاهین دادخواه ، چهار بار به سلول انفرادی منتقل و سه انتقال آخر توسط اطلاعات سپاه با فاصله‌های زمانی کوتاه و نزدیک به هم صورت گرفته است.

دکتر شاهین دادخواه متولد ۱۳۵۰کار‌شناس سیاسی امنیتی کشورهای خاورمیانه است که لیسانس خود را از دانشگاه ناپل ایتالیا، فوق لیسانس از داشگاه بیکنت آنکارا در ترکیه و نهایتن دکترای خود را در رشته روابط بین‌الملل از دانشگاه مادرید اسپانیا دریافت کرده است.

وی که در سمت مشاور در شورای عالی امنیت ملی و جزو اعضا مذاکره کننده هسته‌ای تیم حسن روحانی مشغول به کار بوده است، سابقه شرکت در مذاکرات ایران امریکا در افغانستان، شرکت در مذاکرات سه جانبه ایران عراق امریکا در سال ۸۶به سرپرستی کاظم قمی سفیر ایران در عراق و همکاری با مرکز مطالعات استراتژیک را در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتبط

چرایی عصبانیت  روزنامه کیهان از روحانی و هم‌کارانش

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,