Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
قابلیت جدید گوگل

«زیرنویس‌دار‌ کردن فیلم‌های یوتیوب توسط گوگل»

2010 March 08

گوگل فیلم‌های موجود در یوتیوب را زیرنویس‌دار می‌کند. به گزارش فارنت و به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف وب‌سایت به اشتراک‌گذاری فیلم‌های ویدیویی یوتیوب اعلام کرد که تمام فیلم‌های ویدیویی بارگذاری‌شده در یوتیوب به صورت خودکار دارای زیرنویس خواهند شد و از امروز تمامی کاربران این وب‌سایت می‌توانند از فیلم‌های موجود در این وب سایت با قابلیت «زیرنویس خودکار» استفاده کنند.

البته این قابلیت اکنون تنها در مورد فیلم‌های انگلیسی زبان این سایت فعال شده و گوگل با اعلام این‌که هنوز نرم‌افزار این قابلیت تکمیل نشده است، وعده داده که به زودی این قابلیت را برای چندین زبان دیگر نیز در یوتیوب فراهم کند.

با اضافه شدن این قابلیت کاربران همچنین خواهند توانست فیلم‌های خود را نیز با زیرنویس‌هایی به زبان‌های دیگر به اشتراک بگذارند.

گوگل اعلام کرده است که در این قابلیت که با نام «زیرنویس خودکار»   (Auto-Captioning)معرفی شده از الگوریتم‌های مختلفی بهره برده است که بر اساس آن متوجه می‌شود که در فیلم به چه زبانی صحبت می‌شود و هنگامی که این قابلیت از سوی کابر درخواست شود آن‌چه که در فیلم عنوان می‌شود مانند یک زیرنویس در زیر فیلم نمایان می‌شود.

یوتیوب پیش از این نیز از این قابلیت در قسمت «جستجوی صوتی» خود بهره برده بود و قابلیت زیرنویس تنها بر روی قسمت کوچکی از فیلم‌های این سایت ویدیویی که توسط برخی مشارکت‌کنندگان عمده یوتیوب بارگذاری شده بود، قرار داشت.

گوگل هم‌چنین اعلام کرده است که بهره‌برداری کامل از این قابلیت برای کل فیلم‌های موجود در یوتیوب زمان خواهد برد و یوتیوب نیز از کاربران خود برای تکمیل هرچه سریع‌تر این روند و بهره‌گیری تمام فیلم‌های موجود از این قابلیت درخواست کمک کرده است.

یوتیوب از کاربران خود درخواست کرده است که در هنگام تماشای فیلم‌های موجود با فشردن کلید درخواست ترجمه که در کنار هر کلیپ ویدیویی در این سایت قرار داده شده است به یوتیوب در اولویت‌بندی زیرنویس‌دار کردن فیلم‌های موجود کمک کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,