Saturday, 18 July 2015
05 July 2020
تلفات سنگین غیرنظامیان

«حملات هوایی اسراییل و موشک‌پرانی گروه‌های فلسطینی شدت گرفت»

2014 July 10

خبر / رادیو کوچه

 

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، حملات هوایی اسراییل و موشک‌پرانی گروه‌های فلسطینی به داخل خاک اسراییل، روز پنج‌شنبه دهم ماه ژوئیه هم‌چنان ادامه دارد و تلفات سنگینی را برجای گذاشته.

حملات سنگین هوایی اسراییل به نوار غزه از روز سه‌شنبه گذشته آغاز شده و به گفته منابع بیمارستانی در غزه، تا کنون هفتاد و چهار فلسطینی، که اکثر آنان غیرنظامی بودند، در این حملات جان خود را از دست داده‌اند.

ارتش اسراییل در این رابطه گفته است که هدف حملات هوایی در غزه، مراکز آموزشی شبه‌نظامیان فلسطینی، کارگاه‌های تولید موشک و خانه‌های محل اقامت اعضای ارشد جنبش حماس و گروه جهاد اسلامی بوده است.

گروه‌های فلسطینی نیز تهدید کرده‌اند به موشک‌پرانی به داخل اسراییل ادامه خواهند داد و از وارد کردن خسارات و تلفات جانی در اسراییل خبر داده‌اند.

gaza

مقامات اسراییلی تایید کرده‌اند که روز گذشته، هفتاد و دو موشک از نوار غزه به سوی شهرهای اسراییل، از جمله شهر تل آویو و همچنین تاسیسات هسته‌ای دیمونا در فاصله هشتاد کیلومتری غزه پرتاب شده است.

بنابه اعلام وب‌سایت وزارت خارجه اسراییل، بنیامین نتانیاهو تاکید کرده است که «عملیات جاری علیه گروههای ترور فلسطینی می‌تواند نامحدود باشد و در زمانی طولانی‌تر از گذشته اجراء گردد تا به مقطعی برسیم که آرامش برقرار گردد.»

براساس همین گزارش، نتانیاهو، در صدر کابینه امنیتی اسراییل، دست ارتش را در گسترش عملیات سرکوب آنچه که وی تروریست‌ها در غزه نامیده، باز گذاشته است.

هم‌چنین دولت مصر روز پنج‌شنبه، دهم ژوئیه، اعلام کرد، گذرگاه مرزی رفح را دوباره باز کرده است تا فلسطینیانی که در جریان حملات اسراییل زخمی شده‌اند به مراکز درمانی مصر انتقال یابند.

این درگیری‌ها از سه هفته پیش و پس از ربوده شدن سه شهرک نشین اسراییلی و پس از پیدا شدن اجساد آن‌ها در کرانه باختری آغاز شد.

اسراییل حماس را مسئول این جنایت می‌داند. اتهامی که حماس آن را رد و یا تایید نکرده است.

مدت کوتاهی پس از این اتفاق یک نوجوان فلسطینی نیز در اورشلیم ربوده و سپس کشته شد.

مطالب مرتبط

پیدا شدن جنازه سه نوجوان ربوده شده اسراییلی در کرانه باختری

ربوده شدن سه نوجوان اسراییلی به بازداشت هشتاد فلسطینی انجامید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,