Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
خبرهای ورزشی

«رمز پیروزی آرژانتین در شورت دروازه‌بان»

2014 July 10

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رمز پیروزی آرژانتین در شورت دروازه‌بان

«سرخیو رومه‌رو» بین هر ضربه پنالتی به یادداشت‎هایی رجوع می‌‎کرد که از قبل برای ضربات پنالتی آماده کرده بود و آن را در شورت ورزشی خود قرار داده بود.

به گزارش مهر، بعضی بر این باورند که ضربات پنالتی مانند لاتاری است. راهی ظالمانه که تعیین می‎کند چه تیمی برنده می‌شود. اما برتری آرژانتین مقابل هلند در سائو‌پائولو فقط به بخت و اقبال ارتباط نداشت. سرخیو رومه‌رو دو تا از پنالتی‎های هلندی‎ها را درست حدس زد که این امر منجر به برتری ۴ بر ٢ آرژانتین مقابل نارنجی‌پوشان شد.

تصاویر نشان می‌دهد که دروازه‎بان «سامپدوریا» بین هر ضربه پنالتی به یادداشتی که آن را در شورت ورزشی خود پنهان کرده بود رجوع می‌کرد. وی موفق شد ضربات «رون فلار» و «وسلی اسنایدر» را مهار کند.

1

این دروازه‌بان ٢٧ ساله برای این‌که حدس بزند به کدام‌سو شیرجه بزند به یادداشت خود متوسل می‎شد.

در نیمه دوم تصمیم گرفتیم گل نزنیم تا برزیل بیشتر تحقیر نشود

تیم‌ملی فوتبال آلمان با پیروزی ٧ بر ١ مقابل برزیل علاوه بر رقم‌‌زدن یکی از عجیب‌ترین نتایج تاریخ جام‌جهانی و تحمیل سنگین‌ترین شکست تاریخ برزیل به این تیم به فینال جام‌جهانی ٢٠١۴ صعود کرد.

به گزارش ایسنا، آلمانی‌ها که در نیمه نخست با ۵ گل از حریف پیش افتاده بودند، در بین دو نیمه با یک‌دیگر قرار گذاشتند که بیشتر از این برزیل را تحقیر نکنند. این موضوعی بود که امروز «متس هوملز» مدافع آلمان در مصاحبه‌ای از آن پرده برداشت و گفت: بین دو نیمه همه بازیکنان با هم صحبت کردند و با هم قرار گذاشتیم که در نیمه دوم فقط متمرکز و بدون اشتباه بازی کنیم و برای تحقیر کردن حریف تلاش نکنیم.

alman

او ادامه داد: ما به یک‌دیگر گفتیم که باید در زمان باقی‌مانده جدی و محکم بازی کنیم اما این چیزی نیست که آن را در زمین و موقع بازی‌کردن نشان دهید. شما باید به حریف‌تان احترام بگذارید و خیلی مهم بود که ما این کار را در زمین انجام دادیم و تلاش نکردیم که نشان دهیم نتیجه به‌دست آمده معجزه یا چیزی شبیه به آن بوده است. سعی کردیم مثل همیشه بازیمان را انجام دهیم.

هوملز گفت: بعد از گل دوم برزیل به هم ریخته بود. آن‌ها در زمین نظم خود را از دست داده بودند و بعد از آن هم ما هیچ موقعیتی را از دست ندادیم تا این‌که گل پنجم را به ثمر رساندیم. این اتفاق به ندرت در فوتبال رخ می‌دهد. شما باید از آن لذت ببرید.

سران فوتبال برزیل باید زندانی شوند

مهاجم سابق تیم‌ملی برزیل به شدت از سران فوتبال این کشور انتقاد کرد و خواستار زندانی شدن آن‌ها شد.

به گزارش ایسنا، تیم‌ملی برزیل در مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی برابر آلمان با نتیجه ٧ بر یک شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

«روماریو»،‌ ستاره سابق تیم‌ملی برزیل به شدت از سران فوتبال این کشور انتقاد کرد و خواهان زندانی شدن «ژوزه ماریو مارین» رییس فدراسیون فوتبال کشور و «مارکو پولو دل‌نرو» رییس آتی فدراسیون فوتبال برزیل شد.

romario

روماریو با انتقاد از سران فوتبال برزیل گفت: متاسفانه شاهد ایجاد یک بحران در برزیل هستیم فوتبال ما دیگر مثل گذشته نیست. من بعید می‌دانم مشکل فوتبال برزیل بازیکنان یا «اسکولاری» باشند. فوتبال ما سال‌هاست که مسیر زوال را پیش رفته است. برنامه‌های اشتباه سران فدراسیون فوتبال برزیل باعث شده است که فوتبال ما نابود شود.

روماریو در ادامه گفت: فدراسیون فوتبال برزیل فاسد است و باید سران آن را زندانی کرد. جرم آن‌ها کاملن مشخص است. آنها سرود ملی ما، پرچم ما، رنگ ما و بودجه کشور را برای خود گرفته‌اند و هر کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,