Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
با ارایه پیش‌نویس طرحی به سنا

«درخواست دو سناتور آمریکایی برای تحریم رهبر و رییس‌جمهوری ایران»

2014 July 11

خبر / رادیو کوچه

 

«مارک کرک» و «مارکو روبیو»، دو سناتور جمهوری‌خواه آمریکا، پیش‌نویس طرحی را ارایه داده‌اند که در آن خواستار تعیین آیت‌اله «خامنه‌ای»، رهبر ایران و «حسن روحانی»، رییس‌جمهوری این کشور، به عنوان ناقضان حقوق بشر و پاسخ‌گو کردن آن‌ها شده است.

این دو سناتور قصد دارند که با تصویب این طرح آیت‌اله «علی خامنه‌ای» و «حسن روحانی»، را هم به فهرست تحریم‌شدگان ایالات متحده اضافه کنند.

سناتور «کرک» در بیانیه‌ای که وب‌سایت سنای آمریکا روز پنج‌شنبه دهم ژوئیه منتشر شده، در این مورد می‌گوید «زمان آن رسیده که مقام‌های ایرانی را به خاطر نقض اصول اولیه حقوق بشر، پاسخ‌گو کنیم».

sana

دولت آمریکا در چند سال گذشته شماری از مقام‌های ارشد ایران از جمله «حیدر مصلحی»، وزیر اطلاعات سابق، «محمد رضا نقدی»، فرمانده بسیج و «عباس جعفری دولت آبادی»، دادستان تهران را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم کرده است.

به گفته این دو سناتور، از زمان ریاست‌جمهوری «حسن روحانی»، دولت آمریکا تنها یک نفر را به خاطر مسایل حقوق بشری تحریم کرده است و به گفته آن‌ها، این در حالی است که هم رهبر ایران و هم «حسن روحانی»، رییس‌جمهوری، و دیگر مقام‌های رسمی دولت به صورت مستقیم در کنترل، یا رهبری، یا مسایلی که به نقض حقوق بشر انجامیده، مسئول هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,