Saturday, 18 July 2015
25 January 2021

«مسابقه‌های تکواندوی نوجوانان جهان»

2010 March 08

دومین روز مسابقه‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان در مکزیک با کسب 2 مدال برنز برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رقابت‌های روز دوم در بخش پسران دانیال احمدی در وزن منفی 48 کیلوگرم در دور اول نماینده یونان را شکست داد. در دور دوم تکواندوکار بلغارستانی را مغلوب کرد. در دور سوم نماینده اسپانیا را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله مغلوب تکواندوکاری از اردن شد و به مدال برنز مشترک این ر قابت‌ها دست یافت. در وزن منفی 44 کیلوگرم بخش دختران هم مریم شیرجهانی در دور اول نماینده مصر را شکست داد. در دور دوم تکواندوکار اسپانیا را مغلوب کرد. در دور سوم نماینده چین تایپه را از پیش‌رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شیرجهانی در این مرحله مغلوب تکواندوکاری از آمریکا شد و به مدال برنز رقابت‌ها دست یافت. شیرجهانی در مسابقه‌های کسب سهمیه المپیک نوجوانان در سنگاپور هم مدال نقره را کسب کرد و سهمیه این رقابت‌ها را گرفت.

در وزن 51 کیلوگرم پسران نیز آرمین محمودی‌اصل در دور اول نماینده چین تایپه را شکست داد. وی در این دیدار از ناحیه بینی دچار آسیب‌دیدگی شد. محمودی در دور دوم علی‌رغم آسیب‌دیدگی نماینده کانادا را شکست داد. در دور سوم مغلوب تکواندوکاری از مکزیک شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن منفی 73 کیلوگرم پسران، مهرشاد خلیلی در همان دور نخست مغلوب تکواندوکاری از بلاروس شد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

در وزن منفی 63 کیلوگرم دختران، فاطمه روحانی دردور نخست نماینده مصر را شکست داد. در دور دوم مغلوب نماینده کره جنوبی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بدین ترتیب، در پایان روز دوم مسابقه‌های تکواندوی نوجوانان جهان در بخش پسران تیم ایران با کسب یک مدال طلا و یک برنز با کسب 34 امتیاز در مکان دوم قرار دارد. در این بخش ترکیه با یک طلا، یک برنز و 35 امتیاز اول است.

در بخش دختران تیم ایران با کسب یک مدال برنز و 14 امتیاز در مکان دوازدهم قرار دارد.

این ر قابت‌ها در شهر تیخوانا و در سالن باخا کالیفرنیا برگزار می‌شود.

بامداد سه‌شنبه و در سومین روز رقابت‌های جهانی ایران 4 نماینده خواهد داشت.

در بخش پسران و در وزن منفی 45 کیلوگرم محمد سلیمانی در وزن منفی 68 کیلوگرم حسین کریمی، در وزن منفی 78 کیلوگرم مرتضی درویش و در بخش دختران و در وزن منفی 59 کیلوگرم فرزانه صاحبی به مصاف حریفان خود می‌روند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,