Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
ارایه گزارش به هیات دولت

«آمار تکان دهنده تعطیلی واحدهای صنعتی در ایران»

2014 July 12

خبر / رادیو کوچه

 

«محمدرضا نعمت زاده»، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در تازه‌ترین اظهارات خود آمار عجیب و تکان دهنده‌ای را درباره میزان تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی در سراسر کشور ارایه کرده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز جمعه بیستم تیر ماه گزارش داد، محمدرضا نعمت زاده به تازگی با ارایه گزارشی به هیات دولت در زمینه آخرین وضعیت صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور خبر داد که ١۴ هزار واحد صنعتی در حوزه صنایع کوچک و متوسط طی سال‌های گذشته به دلیل مشکلات مختلف تعطیل و متوقف شده‌اند.

براساس خزارش این خبرگزاری، نعمت زاده این را هم گفته که می‌توان با ارایه تسهیلاتی معادل ۴٠ هزار میلیارد ریال به بخشی از این واحدها که قابلیت راه اندازی مجدد را دارند در کوتاه مدت اشتغالی معادل ١١ هزار و ٢٠٠ نفر ایجاد کرد.

sanat

بنابه همین گزارش، هیات وزیران دولت حسن روحانی نیز پس از بررسی گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت، کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست را مامور بررسی پیشنهادهای ارایه شده به منظور تقویت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کرد.

در این گزارش هم‌چنین آمده است، البته به غیر از وزیر صنعت، معدن و تجارت دیگر مسئولان این وزارتخانه نیز به صورت موردی به آمار مربوط به تعطیلی واحدهای صنعتی اشاره می‌کنند. از جمله اینکه در تازه‌ترین اظهارنظر علی یزدانی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفری به گرگان اعلام کرد که شرایط اقتصادی کشور باعث شده تا بیش از ٣٠ واحد صنعتی استان گلستان به صورت ١٠٠ درصد تعطیل شوند.

بنابه این گزارش، طبق آخرین آمارهای ارائه شده صنایع کوچک و متوسط حدود ٩٢ درصد از کل صنایع کشور را شامل می شوند و اشتغال موجود در آن‌ها نیز بالغ بر یک میلیون نفر می‌شود که این رقم حدود ۴۵ درصد از کل اشتغال صنعتی ایران را در بر می‌گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,