Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
توسط شعبه ۲۸دادگاه انقلاب

«هشت فعال فیس‌بوکی به ۱۲۷سال حبس محکوم شدند»

2014 July 13

خبر / رادیو کوچه

 

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، هشت فعال شبکه اجتماعی فیس‌بوک را به اتهاماتی از جمله «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «توهین به مقدسات»، «توهین به سران قوا» و «توهین به اشخاص»، در مجموع به حدود ۱۲۷ سال حبس محکوم کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز یک‌شنبه بیست و دوم تیر ماه با اعلام این خبر گزارش داده است، این متهمان که تعدادی صفحه در فیس‌بوک را مدیریت می‌کردند، از تیر ماه سال ۱۳۹۲مورد پیگرد قرار ثاراله قرار گرفتند و با حکم دادستانی، دستگیر و بازداشت شدند.

براساس این گزارش، متهمان این پرونده اتهام‌های مختلفی دارند، اما اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام تقریبن در پرونده هر هشت نفر مشترک است.

faisbok

پرونده این متهمان که از شهرهای مختلف، ازجمله یزد، شیراز، آبادان، کرمان و تهران هستند، در شعبه ششم بازپرسی دادسرای اوین مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست، برای رسیدگی به شعبه ۲۸دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد.

بنابه گزارش این خبرگزاری، دو متهم این پرونده به ترتیب به «۱۸سال و ۹۱روز» و «۱۹سال و ۹۱روز» حبس، پرداخت یک میلیون و ۳۰۰هزار تومان جزای نقدی و ۵۰ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

سایر متهمان این پرونده نیز به ۲۱، ۱۴، ۲۰، هشت، ۱۱و ۱۶سال حبس محکوم شده‌اند.

بنابه گزارش ایرنا، پرونده متهمان به دادگاه تجدید نظر ارسال شده اما هنوز شعبه رسیدگی کننده تعیین نشده است.

مطالب مرتبط

ایران هم‌چنان یکی از پنج زندان بزرگ جهان برای فعالان رسانه‌ای است

از یک تا یازده سال زندان برای یازده فعال رسانه‌ای در کرمان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,