Saturday, 18 July 2015
02 July 2020
در راستای افزایش جمعیت ایران

«دو هفته مرخصی تشویقی برای سربازانی که همسرانشان زایمان کنند»

2014 July 16

خبر / رادیو کوچه

 

سرتیپ موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران از اعطای دو هفته مرخصی تشویقی به سربازان متاهل در صورت باردارشدن همسران‌شان خبر داد.

خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، روز سه‌شنبه بیست و چهارم تیر ماه در این رابطه گزارش داده است، به گفته سرتیپ موسی کمالی، این برنامه در چارچوب قانون اصلاح و تنظیم جمعیت و خانواده اجرا می‌شود و شامل حال تمامی سربازان متاهلی خواهد بود که همسران‌شان در طول دوران سربازی آن‌ها باردار شوند.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران، این افراد برای دریافت مرخصی باید به یگان‌های محل خدمت خود مراجعه و گواهی ولادت فرزندشان را ارایه دهند.

mosakamali

کمالی همچنین با اشاره به تسهیلات دیگری که در قانون برای سربازان متاهل پیش‌بینی شده، گفته است: سربازان متاهل در نزدیک‌ترین یگان محل سکونت همسرشان به کار گرفته می‌شوند و حق عائله‌مندی به آنان نیز همچون کارکنان رسمی دولت پرداخت شده و ٨۵ هزار تومان به حسابشان واریز می‌شود.

بنابه همین گزارش، آقای کمالی همچنین تاکید کرده است که به ازای هر فرزند ۲۱  هزار تومان به عنوان «حق فرزند» به حساب سربازها واریز خواهد شد.

در راستای سخنان «آیت‌اله خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی بر افزایش جمعیت ایران، نمایندگان مجلس این کشور، در جلسه علنی صبح روز سه‌شنبه سوم تیر ماه، به کلیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور رای دادند.

به گفته «مهدی دواتگری» یکی از نمایندگان مخالف با کلیات این طرح،  در ماده یک طرح پیش‌بینی شده که کلیات اقدامات جراحی برای پیشگیری از بارداری (وازکتومی، توبکتومی) مشمول ٢ تا ۵سال حبس می‌شود.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,