شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
خبرهای ورزشی

«شوک برای ایران با خبر احتمال حذف والیبال از لیگ جهانی»

۱۳۹۳ تیر ۲۶

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شوک برای ایران با خبر احتمال حذف والیبال از لیگ جهانی

جلوگیری از حضور خانم‌های ایرانی برای تماشای رقابت‌های لیگ جهانی والیبال دردسر‌ساز شده است و احتمال کنار گذاشتن تیم‌ملی ایران از شش تیم برتر لیگ جهانی شوکی به این رشته ورزشی است که در آستانه دیدار با روسیه اعلام شد.

به گزارش ایرنا، نشست سالیانه کمیته لیگ جهانی والیبال به منظور ارایه گزارش‌های نهایی از مرحله بین قاره‌ای، ارزیابی ناظران، بررسی ویدئو چلنج و تصمیم‌گیری در باب زمان و نحوه برگزاری و گروه‌بندی این رقابت‌ها در سه سال آینده در شهر فلورانس ایتالیا برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، گزارش ناظران فدراسیون بین‌المللی والیبال از ایران مبنی بر ممنوعیت حضور زنان در سالن برگزاری مسابقات، تحت عنوان «بحث پیرامون وضعیت ایران» نیز در دستور بررسی این نشست قرار دارد تا اعضا درباره آن گفت‌و‌گو کرده و در نهایت به تصمیم قطعی برسند.

walibal

بنابر این گزارش، با توجه به نقطه نظرات مسوولین فدراسیون بین‌المللی و ارزیابی نظرات اعضای کمیته لیگ جهانی که این روزها در حاشیه مرحله نهایی مسابقات از آنها به گوش می‌رسد، برکناری از رقابت‌های دسته یک لیگ جهانی یا اخذ تعهد برای حضور زنان در سالن مسابقات، از جمله خروجی‌های این جلسه برای والیبال ایران خواهد بود.

رسایی دوباره در ورزش ایران جنجال‌ساز شد

رییس کمیته مبارزه با فساد در فوتبال در شبکه ورزش ادعایی عجیب را مطرح کرده و اتهام سنگینی را به خبرنگاران ورزشی وارد کرده است.

به گزارش فرارو، «حمید رسایی» هر از گاهی صحبت‌هایی جنجالی را طرح می‌کند که تعجب اهالی فوتبال را به دنبال دارد. این نماینده مجلس از زمانی در میان طرفداران فوتبال معروف شد که قرار بود برای نظارت بر عمل‌کرد بازیکنان تیم‌ملی فوتبال و هواداران به برزیل سفر کند.

رسایی دوباره با اظهار‌نظری جنجالی به تیتر یک روزنامه «شوت ورزشی» تبدیل شده است. پس از اتمام بازی‌های تیم‌ملی در جام‌جهانی، این سومین بار است که خبرنگاران و اهالی رسانه به داشتن منافع شخصی از سرمربی تیم‌ملی متهم می‌شوند.

پیش از رسایی، کانون مربیان به صورت تلویحی و «ناصر فریادشیران» به طور علنی، خبرنگاران را به دریافت رشوه از «کارلوس کی‌روش» متهم کردند.

rasai

رسایی در برنامه «غیر منتظره» شبکه ورزش درباره حمایت تام و تمام رسانه‌ها از تمدید قرارداد با کی‌روش گفت: چون از وضعیت رسانه‌ها در پرونده فساد در فوتبال خبر دارم و در جریان جزییات آن هستم، می‌دانم این فضاسازی رسانه‌ای بی‌دلیل نیست. اینها بعدن از کی‌روش انتظار و توقع دارند چون قرارداد کی‌روش سالانه پانزده میلیارد تومان است.

رسایی در ادامه صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرده که کی‌روش بعد از گرفتن پول از نماینده آل‌اشپورت حاضر به پوشیدن لباس تولیدی این شرکت شده و سپس مدعی شده که بعضی از خبرنگاران به منزل کی‌روش می‌روند و پول زیرمیزی می‌گیرند!

کاملن مشخص است که منظور رسایی از خبرنگارانی که به منزل سرمربی تیم‌ملی می‌روند، «عادل فردوسی‌پور» است. داستان از جایی شروع شد که «مهدی رحمتی» در یکی از برنامه‌های ٩٠ خطاب به فردوسی‌پور گفت: به هرحال ما همسایه آقای کی‌روش هستیم و آپارتمان‌های ما در یک مجتمع قرار دارند. ما از رفت‌و‌آمد‌های ایشان مطلع می‌شویم و مثلن خبردار شدیم که خود شما همین چند روز قبل مهمان کی‌روش بودید.

کارلوس کی‌روش در رده شانزدهم مربیان جام‌جهانی

سرمربی تیم‌ملی ایران و آلمان در رده‌های شانزدهم و اول مربیان جام‌جهانی قرار گرفتند.

به گزارش فارس‏، «کارلوس کی‌روش» از نظر سایت بلچر ریپورت در رنکینگ مربیان جام‌جهانی در رده شانزدهم جای گرفت. این رسانه اینترنتی نوشت عامل موفقیت نسبی مربی پرتغالی این بود که از ابتدای حضور در جام‌جهانی می‌دانست حد تیمش در چه اندازه‌ای است و به همین خاطر برای تیمش تاکتیک مفصل محتاطانه‌ای را طرح‌ریزی کرد که در گروه F به مشکل برنخورد. برهمین اساس بود که تیمش مقابل نیجریه به تساوی رسید و مقابل آرژانتین شایستگی نشان داد و در ثانیه‌های پایانی شکست خورد و در سومین بازی نیز مغلوب بوسنی‌وهرزگوین شد.

این سایت هم‌چنین از این‌که کی‌روش از «جواد نکونام» به عنوان کاپیتان و بازی‌ساز ایران بازی‌ خوبی نگرفت و این بازیکن اسطوره‌ای کاملن ضعیف عمل کرد به عنوان نقطه ضعف یاد کرد.

kirosh

سایت مذکور در مورد مربیان تیم‌های هم‌گروهی ایران نیز همین ارزیابی را نیز داشت.

به عنوان مثال «آلخاندرو سابلا» سرمربی آرژانتین، از دید این سایت در رده ششم جای گرفت.

بلچر ریپورت نوشت که سابلا تلاش کرد از نیروی انسانی موجود خود گام به گام در جهت ضدحملات بهتر و سریع‌تر استفاده کند. تیمی که در عین حال قادر باشد در دفاع نیز مستحکم عمل کند. هم‌چنین عدم استفاده بهینه در بهره‌گیری نیروهای تهاجمی در کنار «لیونل مسی» به عنوان نقطه‌ضعف کاری وی ذکر شد.

در این گزینش مربی تیم‌ملی آلمان که موفق شد چهارمین قهرمانی جهان را برای ژرمن‌ها به ارمغان بیاورد، به عنوان مربی برتر جام برگزیده شد.

پس از وی لویی فان‌خال، سرمربی تیم‌ملی هلند در رده دوم ایستاد و خورخه لوئیس پینتو، سرمربی تیم کاستاریکا در رده سوم ایستاد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۲ Comments


 1. بهنام
  1

  منظورتون شش تیم برتر والیباله دیگه، هرچی میزنن که نباید همینجوری بزنید یک روخوانی, ادیتی چیزی بابا


 2. a. Afshin jam
  2

  اگر فدراسیون بین المللی والیبال چنین تصمیمی برای محروم کردن تیم والیبال ایران بخاطر اینکه خانم‌ها اجازهٔ ورود به استادیوم هارا ندارند، ولی‌ خانم‌های کشور‌های دیگر میتوانند حضور داشته باشند، تبعیض توهین آمیز در عرضه بین المللی تلقی‌ میشود. این تحریم را جهت فشار به حکومت فاشیستی جمهوری اسلامی تأیید و خوشامد می‌گویم و امیدوارم دیگر فدراسیون‌ها از این تصمیم تبعیت کنند. و این مردم هستند که باید با فشار جمهوری ننگین را مجبور به اطاعت از دست آوردها و قوانین بین المللی کنند.

  باعث شرمندگی جمهوری اسلامیست که نمایندگانشان در رژه‌ها و برنامه‌های فوتبال برزیل شرکت میکنند، خانم‌ها نیز در استادیوم‌های فوتبال برای دیدن مسابقات شرکت میکنند ، ولی‌ در کشور خودمان از این حق اولیه ورزشی محرومند. این خود توهینی به مردان کشورمان است. ا. افشین جم