Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در مرکز منطقه‌ای مابین دونتسک و لوهانسک

«سقوط یک هواپیمای مسافربری مالزی بر اثر شلیک موشک در اوکراین»

2014 July 18

خبر / رادیو کوچه

 

یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی عصر روز پنج‌شنبه هفدهم ژوئیه، با ٢٨٠ مسافر و ١۵ خدمه، در اوکراین سقوط کرد. مقامات اوکراین می‌گویند که این هواپیما مورد اصابت یک فروند موشک زمین به هوا قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، هواپیمای بوئینگ ۷۷۷خطوط هوایی مالزی که روز پنج‌شنبه، از آمستردام عازم کوالالامپور بود که سقوط کرد و منجر به مرگ تمامی ٢٩۵ سرنشین آن شد.

بنابه گزارش اینترفاکس، آنتون هراشچنکو، مشاور معاون وزارت کشور اوکراین با تایید سقوط این هواپیما، گفته است که هواپیما در ارتفاع ۱۰هزار متری در حال پرواز بود که هدف اصابت یک موشک زمین به هوا قرار گرفت.

malaysia_airlines_crash

بنابه گزارش‌ها، منطقه‌ای که سقوط هواپیما در آن گزارش شده درست در مرکز منطقه‌ای مابین دونتسک و لوهانسک است که تحت کنترل شورشیان هوادار روسیه است، اما جدایی طلبان هوادار روسیه در دونتسک هرگونه مسئولیت در سقوط این هواپیما را رد کرده‌اند.

سرگی کاوتارادزه، سخنگوی جدایی طلبان گفته است: این هواپیما از سوی اوکراینی‌ها هدف موشک قرار گرفته است. ما دارای این نوع سیستم‌های دفاع هوایی نیستیم.

در همین رابطه خبرگزاری رویترز از سوی مقامات در اوکراین گزارش کرده است که کی یف نیز مسئولیت سقوط این هواپیما را نپذیرفته است.

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd1569103 Cialis Cost